Tam Ekranda Youtube Videoları Kasıyor

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
Hiçbir sıkıntım yokken 2 gündür YouTube üzerinden tam ekran izlediğim videolar her 5-6 saniyede bir kasıyor ve takılıyor. Tarayıcı olarak Opera kullanıyorum. Firefox ile denedim, takılmıyor fakat sürekli kasıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltirim?

İlk olarak İnternet hızında sorun olmadığından emin olun.
Modemi yeniden başlatın.
Arka planda güncelleme yapan işlemleri kontrol edin.
Bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Opera tarayıcısını güncelleyin.
Screenshot_1.png
Tarayıcı tüm geçmişini çerezler de dahil temizleyin.
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png
Kullandığınız uzantıları kontrol edin. Tek tek uzantıları devre dışı bırakararak test edin.
En son olarak izlediğiniz video ekranına sağ tıklayıp, video istatistiklerini göster deyin.
Screenshot_4.png
İnternet hızınıza göre değerleri gözlemleyin. Video izlerken harici bir cihaz ya da uygulama üzerinden yüksek ağ kullanımı olursa, video yüklenme hızını etkileyecektir.

İlk olarak İnternet hızında sorun olmadığından emin olun.
Modemi yeniden başlatın.
Arka planda güncelleme yapan işlemleri kontrol edin.
Bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını sıfırlayın.
Opera tarayıcısını güncelleyin.
Tarayıcı tüm geçmişini çerezler de dahil temizleyin.
Kullandığınız uzantıları kontrol edin. Tek tek uzantıları devre dışı bırakararak test edin.
En son olarak izlediğiniz video ekranına sağ tıklayıp, video istatistiklerini göster deyin.
İnternet hızınıza göre değerleri gözlemleyin. Video izlerken harici bir cihaz ya da uygulama üzerinden yüksek ağ kullanımı olursa, video yüklenme hızını etkileyecektir.

Dediklerinizi yaptım fakat hiçbiri işe yaramadı,videolar kasmaya devam ediyor. Chrome indirip denedim, onda kasma gibi bir problem yok. Tarayıcı değiştirmek istemiyorum çünkü memnunum. Bir yandan da siteleri vs. geçirmek çok zahmetli bir iş. Başka türlü nasıl çözebilirim bu sorunu?

Opera tarayıcısına girip test ettim. Bende tam ekranda video takılmıyor.
Tarayıcını sıfırlamayı deneyin. Olmazsa donanım hızlandırma ayarını kapatın.

Screenshot_1.png

Ayrıca bazı arkadaşlar son sürümlerler birlikte, Youtube yüksek CPU tükettiğini belirtmişler. Belki CPU tüketiminin yüksek olmasından kaynaklı takılma sorunu yaşıyor olabilirsin. Yeni sürümler ile düzelteceklerini belirtmişler. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa beklemekten başka çareniz yok.

Eki Görüntüle 461692

Ayrıca bazı arkadaşlar son sürümlerler birlikte, Youtube yüksek CPU tükettiğini belirtmişler. Belki CPU tüketiminin yüksek olmasından kaynaklı takılma sorunu yaşıyor olabilirsin. Yeni sürümler ile düzelteceklerini belirtmişler. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa beklemekten başka çareniz yok.
[/QUO

Eki Görüntüle 461692

Hocam opera GX kullanıyorum,nereden bulabilirim donanım hızlandırma ayarını ?

Eki Görüntüle 461692

Hocam opera GX kullanıyorum, donanımsal hızlandırma ayarını nerede bulabilirim?

Kaç piksel izliyorsun, ekran kartının desteklediği çözünürlük ne, monitörünün maksimum çözünürlüğü ne?

@denizgumus1 Kapatmanızın bir faydası olmayacaktır. Tam ekrana geçiş efekti genel olarak sorunlu. Bunun dışında h264ify uzantısını kullanabilirsiniz. Eski işlemcilerde daha az CPU tüketecektir. Opera ve GX tarayıcılarının son sürümlerde CPU sızıntıları var. Halen çözememiş olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı