Tam oturan USB to Type-c kablo önerisi

ferrymanofstyx

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, başlıktan dolayı kusura bakmayın, biraz hödük gibi başlık açtım ama sorun hakikaten bu kadar garip. Telefonumun (Redmi Note 8 Pro) şarj girişi artık aşırı gevşek durumda. Kullandığım kablo oyuncak gibi sallanıyor, sürekli şarjdan kopmalar yaşıyorum. Taktım mi küt diye oturacak sağlam bir kablo lazım. Oyle aman aman bir kablo değil, tercihen 3A ancak 2.4A bile yeterli olacaktır. Teşekkürler şimdiden.

Yani elinizdeki kablo oturmuyorsa diğer kabloların da verdiği sonuç farklı olmayacaktır. “Küt” diye felan oturacağını sanmıyorum.

Arkadaşlar selam, başlıktan dolayı kusura bakmayın, biraz hödük gibi başlık açtım ama sorun hakikaten bu kadar garip. Telefonumun (Redmi Note 8 Pro) şarj girişi artık aşırı gevşek durumda. Kullandığım kablo oyuncak gibi sallanıyor, sürekli şarjdan kopmalar yaşıyorum. Taktım mi küt diye oturacak sağlam bir kablo lazım. Oyle aman aman bir kablo değil, tercihen 3A ancak 2.4A bile yeterli olacaktır. Teşekkürler şimdiden.
Aleyküm selam. Malum type-c çıkış micro usb gibi çok sıkı değil. Sorun sadece kabloda olsaydı ezelden beri önerdiğim ugreen kablolarını önerecektim. Usb soketinin değişmesi gerekiyor gibi duruyor.

Aleykum selam,bu tur durumlarda sarj bordu degistirmeniz daha makbul olacaktır.

Kardeş bu dediğin şekilde bulmak zor, tek tek denemen lazım. En iyisi google'da "tighten usbc port" şeklinde aramaya inanmak. En basitinden içi kir tutmuş ve tutunamıyor olabilir kürdanla temizlersin, bunun gibi çözümleri araştır derim.

Geri
Yukarı