Tam seferberlik neden ilan edilmiyor?

Uluslararası yardım çağrısı yapıldı, amacın o olduğunu sanmıyorum.
Starlink mevzusu kurtarma çalışmalarının başlangıcında olduğundan belki o zaman yardım istemek istememiş olabilirler. Şu an ise bu işi tek başlarına kaldıramayacağını anlamışlardır. Ya da yabancı menşelli bir özel kuruluştan yardım almak istememiş de olabilirler, bilemiyorum. Ama bence ortada "ortada çok garip şeyler var" denecek bir şey yok. Ne olduğu ortada gayet çünkü.

Starlink'in reddedilme sebebi oldukça açık, yardıma muhtaç gözükmeyip ülke prestijini korumak. Ortada "garip şeyler dönüyor" denecek bir durum yok.
Hocam şu durumda ülkenin prestijine tüküreyim. Ondan olduğunu pek sanmıyorum ama mantıklı bir sebeple reddettiklerini de düşünmüyorum.

Fransa tanklarla girmemize gerek kalmadı gibisinden açıklama yapmış. Gel de gavura güven.
Düzeltme: Charlie Hebdo karikatür yapmış.

Son düzenleme:
Hocam şu durumda ülkenin prestijine tüküreyim. Ondan olduğunu pek sanmıyorum ama mantıklı bir sebeple reddettiklerini de düşünmüyorum.

Starlink kabul edilse dahi o kadar kolay değil ona bağlanmak kabul edildiği an çat diye telefonunun wifisinde Starlink görülmeyecek onu çekmek için onun antenlerin olması gerek onun içinde bir altyapı olması lazım Starlink'ten daha çok düşünmemiz gereken şeyler var mesela Turkcell droncell.

İlan edilirse ekonomik açıdan sıkıntıya girer ülke. Ayrıca stokçulukda artar.
Stokçuluk ekonominin bel kemiğidir. Malın değerini arttırır, üretimi teşvik eder. Stokçular olmasa azcık olan üretim hiç olmaz. İktidarın günah keçilerini asıl suçlu sanmayın.

Stokçuluk ekonominin bel kemiğidir. Malın değerini arttırır, üretimi teşvik eder. Stokçular olmasa azıcık olan üretim hiç olmaz. İktidarın günah keçilerini asıl suçlu sanmayın.

Uzun vadede dedikleriniz olabilir ancka kısa vadede ürün fiyatları artması ve ürün bulunamaması gibi sorunlara yol açar.

Uzun vadede dedikleriniz olabilir ancka kısa vadede ürün fiyatları artması ve ürün bulunamaması gibi sorunlara yol açar.
Bir tane stokçu yok zaten. Birisi stok yapınca diğer stok yapan ürünleri piyasaya sunar. Ek olarak stokçuluk diyip geçmeyin çok zor ve zahmetli iştir. Hesap kitabı zordur. Direk satmak daha kolaydır. Büyük risk alıyor yapanlar şu şartlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı