Tamamen geçilecek Linux dağıtımı önerisi

Exinie

Kilopat
Tamamen ana işletim sistemi olarak kullanılabilecek bir dağıtım önerebilir misiniz? Hatta sonsuza kadar Linux kullanacak iseniz hangisini kullanırdınız?

Konuyu açtığımı unutmuşum özür dilerim. :D

Arco çok öneriliyor onu kurmayı denedim fakat ekrana gelen pencereyi hiç alta alamadığım için kuramadım.

Fedora deneyeceğim ama Gnome olması üzdü, Gnome çok hantal hafif masaüstü ortamları arıyorum 16 GB RAM olmasına rağmen.

Clear Linux'dan memnundum fakat paket yöneticisi çok kanser sinirden ağlamıştım. 😆

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

Konuyu açtığımı unutmuşum özür dilerim. :D

Arco çok öneriliyor onu kurmayı denedim fakat ekrana gelen pencereyi hiç alta alamadığım için kuramadım.

Fedora deneyeceğim ama Gnome olması üzdü, Gnome çok hantal hafif masaüstü ortamları arıyorum 16 GB RAM olmasına rağmen.

Clear Linux'dan memnundum fakat paket yöneticisi çok kanser sinirden ağlamıştım. 😆

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

Yaklaşık 1 yıldır Gnome kullanıyorum, bende performanslı çalışıyor. Plasma'dan daha hızlı açılıyor.

@Exinie
Hangi pencereyi alta alamadınız? Normal Arcolinux mu denediniz?

ArcolinuxB bspwm denedim, masaüstü ortamı en hafif olan sanırım o yüzden seçmiştim. USB'den boot edip GRUB'dan Install dediğimde açıldığında ki gelen açılıştaki hoş geldiniz penceresini alta alamadım hep üstte idi.

Geri
Yukarı