"Tanımlanmayan ağ hatası" nasıl çözülür?

küflü ekmek

Centipat
Daha fazla  
Aklınıza gelebilecek her çözümü denedim neredeyse. CMD'ye kod da yazdım, elle sürücü atamayı da denedim, sürücüyü tekrar yükledim, ağı sıfırladım, elle atadım ipleri, otomatiğe de aldım, sorun gidericiyi de çalıştırdım o da işe yaramadı. Bilgisayarı sıfırlayacağım az kaldı. Ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklınıza gelebilecek her çözümü denedim neredeyse. CMD'ye kod da yazdım, elle sürücü atamayı da denedim, sürücüyü tekrar yükledim, ağı sıfırladım, elle atadım ipleri, otomatiğe de aldım, sorun gidericiyi de çalıştırdım o da işe yaramadı. Bilgisayarı sıfırlayacağım az kaldı. Ne yapayım?
Sorun giderici sorun buldu mu? Başka Wİ-Fİ'a bağlanıp denediniz mi? Hatanın görüntüsünü atar mısınız?

Sorun giderici sorun buldu mu? Başka Wİ-Fİ'a bağlanıp denediniz mi? Hatanın görüntüsünü atar mısınız?
Sorun buluyor evet. Sorun bu. Ayrıca masaüstü olduğu için wi fi olmuyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.pngaaaaaa.png
    Adsız.pngaaaaaa.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 50
Bunu denemediyseniz dener misiniz?
  • Adım #1: Bilgisayarınızı ve modeminizi yeniden başlatın.
  • Adım #2: Antivirüs programınızı devre dışı bırakın.
  • Adım #3: TCP / IP ayarlarınızı sıfırlayın.
  • Adım #4: TCP / IP ayarlarınızı yapılandırın.
  • Adım #5: Ağ önbelleğini temizleyin.

Bunu denemediyseniz dener misiniz?
  • Adım #1: Bilgisayarınızı ve modeminizi yeniden başlatın.
  • Adım #2: Antivirüs programınızı devre dışı bırakın.
  • Adım #3: TCP / IP ayarlarınızı sıfırlayın.
  • Adım #4: TCP / IP ayarlarınızı yapılandırın.
  • Adım #5: Ağ önbelleğini temizleyin.
Ee hocam zahmet olmazsa son 3 adımı nasıl yapacağım?

Ee hocam zahmet olmazsa son 3 adımı nasıl yapacağım?
Temizlemek için:
  1. ipconfig /flushdns.
  2. ipconfig /release.
  3. ipconfig /renew.
  4. exit.

Ayarları yapılandırmak için: Ethernet logosu üzerinde sağa tıklayarak açılan menüden Özellikler ekranını açın. İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP / IPv4) ya da İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP / IPv6) satırını seçerek Özellikler butonuna tıklayın. Özellikler ekranında kendinize yeni bir IP adresi tanımlayın.

"ipconfig/flushdns" kodu son maddeyide hallediyor.

Temizlemek için:
  1. ipconfig /flushdns.
  2. ipconfig /release.
  3. ipconfig /renew.
  4. exit.

Ayarları yapılandırmak için: Ethernet logosu üzerinde sağa tıklayarak açılan menüden Özellikler ekranını açın. İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP / IPv4) ya da İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP / IPv6) satırını seçerek Özellikler butonuna tıklayın. Özellikler ekranında kendinize yeni bir IP adresi tanımlayın.
Deniyorum.

Eğer çalışırsa ayar yapılandırma bölümüne dokunmayın. Yani şuna:

Eğer çalışırsa ayar yapılandırma bölümüne dokunmayın. Yani şuna:
Hocam yaptım ve değişik bir şey ile karşılaştım. Ben şu an ethernet kablosunu taktım çalışmıyor. Onun için usb ile telefonumu bağladım, telefondan wi-fi açıp usb bağlanıyor ile kablolu bağlantı sağladım. Telefondan gelen ev internetinin ipv4 adresini veriyor ama modemden bağladığım internetin ipv4 adresini değil ipv6 adresini veriyor ipconfig/renew yapınca. Ayrıca düzelmedi.

Hocam yaptım ve değişik bir şey ile karşılaştım. Ben şu an ethernet kablosunu taktım çalışmıyor. Onun için usb ile telefonumu bağladım, telefondan wi-fi açıp usb bağlanıyor ile kablolu bağlantı sağladım. Telefondan gelen ev internetinin ipv4 adresini veriyor ama modemden bağladığım internetin ipv4 adresini değil ipv6 adresini veriyor ipconfig/renew yapınca. Ayrıca düzelmedi.
Bunun hakkında çözüm biliyordum araştırıp geliyorum nasıl yapıldığını unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı