Tanri, Allah veya Yaratici Hakkinda

• Konuyu başlatan Elyr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Elyr

Hectopat
Yer
Anteke 31
Daha fazla  
Meslek
Kedi Bakıcılığı
Evet baslikta yazdigim gibi adi artik her neyse. Ben Muslumanim bastan soyleyeyim. Sozde musluman falanda degilim namazlarimi kiliyorum, nafile namazlari falan da kiliyorum vs.
Bu kadar konudan sonra dusunuyordum. Aklima degisik bir dusunce geldi her ne denirse.
Ben dinlerin hepsi yalan olma ihtimali olsa da tanriya inaniyorum cunku evren yoktan var oldu, Dunya yasama uygun hale geldi ve bize yararli sekilde dizayn edildi (Oksijen yoksa bizi olduren bir sey mu gibi deli sorularda gelebilir akliniza :D).
Simdi derdiniz nasil duzen bu. Savas oluyor, birileri oluyor, insanlar sakat doguyor. Simdi soyle dusunun. Her sey duzgun olsaydi ve mukemmel, kusursuz yapsaydi Tanri, her insan iyi olurdu ve yani Dunya amacsiz olurdu. Her neyse konumuza donelim.
Dinler uydurma, yok oyle bir sey diyelim ama Tanri var. Acaba Tanri bizi ne gibi seyler yapacagiz, nasil insan olacagiz ve olusturdugumuz dinlerden hangisine inanacagimiza gore gonderiyor olabilir mi? Tabii ki iyi ve kotu insan olmamiza gore Cennet ve Cehennem olacak.
Mesela reenkarnasyona (yanlis yazmis olabilirim) inaniyor diyelim, hangi dindi hatirlamiyorum. Sonra ki hayatina herhangi bir sey olarak dogurtuyor ve boyle devam ediyor. Canlilar birbirini yok ettikten sonrada Araf gibi bir seye gondebilir belki?
Ya da adam Budist idi sanirim Hindistan'da ki duzeltirseniz sevinirim, oldukten sonra karsisina inandigi tanrilari koyuyor ve onlar onu sorguluyorlar.
Bilmiyorum bu dusunce bir ihtimal olabilir gibi geldi ama su anda Muslumanim. Degisemez mi degisebilir dinim belki sacma gelir deist oluruz belli olmaz.
Ama su anda zevk aliyorum ve ustume rahatlik veriyor. Bu bana yetiyor tabii ama sacma gelirse yani. Herkes dinini kendine mantikli gelene gore secer.

Konuyu açıp düşünceni bizimle paylaşmışsın. Teşekkür ederim kendi adıma ama olaylar olaylar diye tabir edilen ilginç konuşmalar çıkabileceğini düşünüyorum. Moderasyon ekibinden birisi buraya uğrayabilir mi?

Konuyu açıp düşünceni bizimle paylaşmışsın. Teşekkür ederim kendi adıma ama olaylar olaylar diye tabir edilen ilginç konuşmalar çıkabileceğini düşünüyorum. Moderasyon ekibinden birisi buraya uğrayabilir mi?
Bu tarzda, bu ay görebileceğin 1000. konu.

İlginç konuşmaları rapor ederek bildiriniz, cezasını veririz.

Ben de Müslüman'ım. Sosyal'de Müslüman görmek şaşırtıcı🤔

@Elyr Yazı ve fikirlerin için teşekkürler. Yanlış anlamanı istemem ama ne dediğini tam olarak anlayamadım. Şimdi neyi soruyorsun ki? Tanrının var olma ihtimali üzerine mi tartışalım? Pek anlayamadım. 🤔

Arkadaşlar gelin bu konuları bir Cuma namazı etkinliğinde konuşalım bu böyle konu açmayla olmayacak ya:)

Dinlisi ile dinsizi ile günlerdir, gecelere kadar din meselelerine açıklık getirmeye çalışıyor, kafa patlatıyor, sevap üstüne sevap işliyoruz. Şimdi ölsek, yarın cennetteyiz. :D

Bu arada bu benim attığım ilk kahkaha olabilir. Yunus sağ olsun, geçen gün de ilk ve tek kızgını yedim. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı