Tanrı var gerçekten var!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buraya yazmak yürek ister..

Öncelikle kesinlikle her şey (Dünya'nın oluşması, DNA zinciri, Proteinler, Vitaminler, Canlılar vs) toz pembe bir şekilde oluşmadı. Ben diğer gezegenlerde de varlıklar olduğuna inanıyorum. Tıpkı yüzlerce yılda bir güneş sistemimize giren gezendeki gibi.

Neden böyle bir konu açma gereği duydunuz?

Screenshot_20200317-223444.png

Buradaki konuların da amacı oydu aslında.

Arkadaşlar Tanrı var gerçekten var, neden hala inkar ediyorsunuz? Sizce dünya kendi kendine mi oluştu? Hücrelerimiz, organlarımız, DNA'larımız, bu kainatın düzeni? Lütfen bu konuda saygı çerçevesi içerisinde tartışalım.
Kainatın düzeni derken? Yüz-Bin-Onbinlerce yıldız patlıyor günlük. Karadelikler'in yutmadığı şey yok. Meteorların yıkmadığı gezegen yok. Biz de açıkcası o kadar iyi varlıklar değiliz. Virüsler, bakteriler başımıza bela. Yanlış çaprazlanma ile engelli, down sendromlu insanoğulları doğuyor. Bunların nesi düzenli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzelce kaşınmışsın gibi duruyor. Hadi var, orasına inandım. Neden bizi yarattı? Böyle bir sistemi yaratabilecek güce sahip birisi neden evreni, insanları yarattı?
Çünkü tanınmak istedi o zat-ı yezdan.

Küntü kenzenmahzeninden “lî me'allah” mazharî, Zât-ı pâkin enveridir, enveridir, enveri. ''

Gizli hazineydim, ben bilinmeyi seçtim diyor. Demek ki sen daha dünyada neden bulunduğunu, buraya kendinin gelmek istediğini ve belkide başka şeyleri de bilmiyorsun. Ne desem saçmalık diyeceksin gibi geliyor. Ama yazmış olduğum beytin anlamına vakıf olursan, biraz da araştırma yaparak neden dünyada olduğunu daha iyi anlarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı