''Tanrı var mı?'' +9 felsefe itemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorguluyorlar, sorgulamak hakları. İnsan bir şeyi sorgulayınca filozof sanmaz, onun için yaptıklarından değil de sadece merak ettikleri ve bir anlam aradıkları için yaptıklarını düşünüyorum. Çok takılmanıza gerek yok, kendi inancınızı bulun ve hayatınıza bakın. Sorgulayana da takılmaya gerek yok.

Bence amaçları kavga çıkarmak. Çünkü nerede "Tanrı var mı?" ya da "Hangi din gerçek?" gibi sorular görsem girip baktığımda sanal savaş çıkmış oluyor konuda.
Sorguluyorlar, sorgulamak hakları. İnsan bir şeyi sorgulayınca filozof sanmaz, onun için yaptıklarından değil de sadece merak ettikleri ve bir anlam aradıkları için yaptıklarını düşünüyorum. Çok takılmanıza gerek yok, kendi inancınızı bulun ve hayatınıza bakın. Sorgulayana da takılmaya gerek yok.
Hocam senin düşünce de doğru ama forumda bunun gibi bir sürü konu ve Google arama motoru var.

Sorgulayanı sorgulayana da takılmamak lazım o zaman. Teşekkürler.
Edit: yazım hatasını düzelttim teşekürler yazmışım.

Son düzenleme:
Farklı dinleri ben de araştırıyorum, sorguluyorum. Her insan bunu yapması gerekiyor diğer dinlerin iyi kötü yanlarını bilmesi sorgulaması gerekir, tavsiye ederim. Yurt dışında gidip kiliseye ayin ve mum yakmışlığım var. Bunu neden yaptım; kiliseyi görmeye gitmiştim, ayin yapıyorlardı, oradaki insanların dinine saygı duyduğum için ben de yaptım. Geri kafalı olup "Ben Müslümanım, ne yapacağım?" demedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes kendine. Ben inanıyorsam, sen inanmıyorsan benden sanane? Arkadaşlar, bu konulara girmeyin. Google'da aratın yeter. Sonra konu açın, bilgilenin. (Bu arada yukarıdaki kısmı kimseye söylemedim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı