Tanrı var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Justin Biber

Centipat
Sizce Tanrı, Allah, Jesus vb. ilahlar gerçek mi? Artık gerçekten bana dinler saçma gelmeye başladı bu videodan sonra.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki gerçek dostum. Müslüman olmayanlar genelde Allah'a tanrı derler. Jesus dedikleri ise Hz. İsa hristiyanların inancına göre Hz. İsa çarmağa gerildikten sonra gökyüzünden dünyayı yönetiyor. Aklını böyle saçma bilgiler ile doldurmanı ben pek tavsiye etmem ama sonuçta senin kararın. Bütün dinleri ve fikirleri araştır. Deist, ateist, hristiyan aklına gelemeyecek kadar çok fikir ve düşünce var. Ama mutlak mutluluğu islamiyet ile alacaksın. Bütün dinlerde tanrı vardır. Diğer fikirler ve görüşler Allah'ı yok sayabiliyorlar.

-Seni kim doğurdu?
+Annem.
-Anneni kim doğurdu
+Onun annesi.
-Onun annesini kim doğurdu.
+Onun annesi
-Onu kim yarattı? :D.
+????
İşte böyle kelimeler kıyafetsiz kalıyor.
Konu hakkinda en çok ve en doğru bilgi Kur'an-ı Kerim de yazıyor okuyun derim hem huzur hem de bilgi almak için. :)

Kendimden alıntı yapayım da topa tutulmayım. :) Kimse görmemiştir benim gibi haliyle, bu sadece inanç meselesi. Kimisi görmediğine inanmaz, kimisi yaratıcı bir güce inanır ve Tanrıyı kabul eder.. Kutsal sayılan tüm kitaplar mevcut piyasada, okuyup birini seçmek yada seçmemek insana kalmış.

"Eğer tanrı varsa şimdi önüme şimşek düşsün" gibi bir ideolojiyle karşıma çıkan adamı ciddiye bile alamam açıkçası. Kur'an'da sorunu cevaplayacak yüzlerce kanıt var. Sana tavsiyem bu konu hakkında bu forumda konu açarak değil de çeşitli kaynaklardan objektif bir araştırma yaparak doğru yolu kendin seçmendir.

"Eğer tanrı varsa şimdi önüme şimşek düşsün" gibi bir ideolojiyle karşıma çıkan adamı ciddiye bile alamam açıkçası. Kur'an'da sorunu cevaplayacak yüzlerce kanıt var. Sana tavsiyem bu konu hakkında bu forumda konu açarak değil de çeşitli kaynaklardan objektif bir araştırma yaparak doğru yolu kendin seçmendir.
Felsefe diye bir konu varsa bu forumda o zaman konuyu da açabilir.

Kanıtlardan birini söyler misiniz? Benim sorum şu: Her şeyi istediği gibi istediği zaman yapabilen sınırsız güçte bir tanrı neden bu aciz insanlığı yarattı?

Not: Müslümanım sadece sizi denemek istedim :)

Tanrının var olduğunu düşünmüyorum, eğer o kadar kudretli ve güçlü ise neden bizleri yarattı? Kimse deneme veya sınama için demesin, o kadar geleceğimizi biliyor. Bana göre evren Tanrıdır, tapılacak bir şey değil, yaşanacak ve öğrenilecek bir cisimdir. Eğer ki yaratıcı var ise ve ben onu görmüyor isem, ya korkaktır ya da karşıma çıkacak gücü yoktur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı