Tanrıdan korkmuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duruma bu kadar fiziksel yaklaşman da nasıl bir kafada olduğunu anlatıyor aslında, çoğu zaman psikolojik etkiler fizikselin ötesinde de zarar verebilir insanlara, hatta bana kalırsa psikolojik etmenler fiziksellere göre çok daha etkili.

Durduk yere saygılı değilsin deyip 'nasıl bir kafadasın' demek. Meraklı değilim seninle tartışmaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her istediğini yapabildiğini düşündüğümüz ve hakkında en ufak bir kesin bilgi sahibi olmadığın bir şeyden nasıl korkmazsın?

Tanrının olmadığına dair bir kanıtın da yok.
O yüzden 'Olmayan bir şeye inanmazsın zaten' diyerek milletin keyfini sahur sonrası kaçırma.

Senin keyfinde inan benim cok umurumdaydi, olduguna dair net bir kanit yok bu da inanciniza ters zaten. Semavi dinlerin hepsi de ayni sekilde birbiriyle celisiyor. Bir tanrinin olup kendi egosunu tatmin etmek icin bizi yaratmasi ve bizi sinava tabii tutmasi daha keyif kacirici bir sey sanki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin keyfinde inan benim cok umurumdaydi, olduguna dair net bir kanit yok bu da inanciniza ters zaten. Semavi dinlerin hepsi de ayni sekilde birbiriyle celisiyor. Bir tanrinin olup kendi egosunu tatmin etmek icin bizi yaratmasi ve bizi sinava tabii tutmasi daha keyif kacirici bir sey sanki.
Eğer Allah'ın olduğunun fiziksel ve bilimsel olarak aşırı net bir kanıtı olsaydı inanmak diye bir şey olmazdı zaten, inancima ters değil merak etme, kalpten inanıyorum ben 😉.

Neden dini paylaşımım kaldırdı?

Konuda tam olarak bu işlenmiş. :) İslam tamamen insanlara korku pompalayan ve korku üzerinden yürüyen bir din. Sadece İslam değil çoğu din böyle. İnanmazsan yanarsın, inanmazsan sonsuz azap var, inanmazsan sonsuza kadar kaynar suda haşlanacaksın gibisinden şeyler her ayette var. Bu kadar yüce bir varlık karşısında insanı düşündüğünüz zaman bir hiç ediyor. Yani evreni yaratan, sonsuz güce sahip bir varlık benim ona inanmayışımı neden bu kadar kafaya takıp sonsuza kadar kaynar suda yakmayla tehdit ediyor? Bu kadar kibirli bir tanrıya inanmayı kabul etmiyorum.

Durumuna gerçekten çok üzülüyorum canım kardeşim. Yüce rabbimiz insanlara düşünebilmesi için akıl fikir vermiş. Ayetler indirmiş. Bunu yaparsan cennet bunu yaparsan cehennem ile müjdelendireleceksin demiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı