Tanrıdan korkmuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer inananların dediği doğruysa -ki onların dediği doğrudur- o zaman inananlar kurtulur, inanmayanlar helak olur.
Ali'nin sözü, saçmalıktan ibaret. Senin inandığın tanrı, birinin ona inanıp inanmadığını anlayamıyor mu? Bir kişi inanmıyorsa ama ya varsa diye inanıyor gibi yapıyorsa tanrıyı mı kandırmış olur kendini mi?

Ali'nin sözü, saçmalıktan ibaret. Senin inandığın tanrı, birinin ona inanıp inanmadığını anlayamıyor mu? Bir kişi inanmıyorsa ama ya varsa diye inanıyor gibi yapıyorsa tanrıyı mı kandırmış olur kendini mi?
Yeter ki o yola bir adım atsın, gerisi şekillenip gelir.

Dinini yaşamış olduğu coğrafya ve kültür dayatmasıyla kabullenmiş birisi olarak tanrının kesin varlığı hakkında fazla iddialı konuşuyorsunuz. :)
Çünkü Allah var. 🙂Ve din olarak İslami seçmiştir.

Ben size sütün içindeki yağı çıkarıp gösteremem, ama sütün içindeki yağın var olduğunu ikimizde biliyoruz. Bir maddenin içindeki proton nötron ve elektronları çıkarıp gösteremem ama biliyoruz ki var. Bu kâinati, gökleri ve yeri yaratıp bir düzene koyan tek bir ilah var mıdır, yok mudur? Ve her ikisini görüp gözetmek ona bir ağırlıkta vermez. Bu Dünya gözü ile onu görmek mümkün değildir, ancak kalpler onun varlığını idrak edebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı