Çözüldü TaoTronics SoundLiberty 53 PC'ye Bluetooth ile aktif edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray Gülen

Decapat
Arkadaşlar, yaklaşık 3 ay önce TaoTronics SoundLiberty 53 kulaklığını aldım. Telefonuma bağladığım zaman hiçbir problem almıyorum. Ses geliyor ya da sesim gidiyor.
Fakat bilgisayar Bluetooth'ı devreye girince bir türlü mikrofunu aktif hale getiremiyorum. Mikrofonu aktif hale getirirsem bu sefer sesim gidiyor ama bu sefer hiçbir şeyin sesi bana gelmiyor. Ne yapmam lazım bilemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Ya son bir şey daha sorayım. Senin yaptığın gibi yapınca bütün uygulamalar için öyle kullanıyor değil mi? Ayrı ayrı girip bütün uygulamaları ayarlamak zorunda değilim diye düşünüyorum.
Evet bütün programlarda oluyor. Ancak bazen Discord sorun çıkartabiliyor, onun için de Discord ayarlarından aynı ayarı yapıp kullanıyorum.
Windows ayarlari > sistem > ses bolumunden cikis aygiti olarak stereo yazani, giris aygiti olarak hands-Free yazani secip deneyebilir misiniz? PC'ye gecince daha detayli anlatabilirim.

Çok teşekkürler. Bunu yaptım fakat nedendir bilmem Hands-Free olanı seçtiğimde FPS oyunlarında sağ-sol sesleri ayrı ayrı vermiyor. MOBA oyunlarında ise arkadaşlarımla sohbet ederken bir anda sesler vızıltı olarak geliyor. Sesli sohbetlere gir çık yaparak vızıltıyı engelleyebiliyorum. Uğraşması yorucu oluyor.

Tıpkı resimdeki gibi çıkış aygıtı Stereo, giriş aygıtı Hand-Free yazan olmalı. Böyle yaptığınız hâlde olmuyorsa bilemiyorum maalesef.
565BC2D6-A352-431C-8C7D-30F88FC04A38.png

Tıpkı resimdeki gibi çıkış aygıtı stereo, giriş aygıtı hand-Free yazan olmalı. Böyle yaptığınız hâlde olmuyorsa bilemiyorum maalesef.
Eki Görüntüle 881456

Dediğiniz gibi oluyor. Anlayamadığım şekilde bir zaman sonra vızıltı yapmaya başlıyor. Hele ki FPS oyunu oynuyorsam daha kötü oluyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-16_141940.png
    resim_2021-02-16_141940.png
    45,4 KB · Görüntüleme: 56
Ya son bir şey daha sorayım. Senin yaptığın gibi yapınca bütün uygulamalar için öyle kullanıyor değil mi? Ayrı ayrı girip bütün uygulamaları ayarlamak zorunda değilim diye düşünüyorum.
Evet bütün programlarda oluyor. Ancak bazen Discord sorun çıkartabiliyor, onun için de Discord ayarlarından aynı ayarı yapıp kullanıyorum.

Çözüm
Merhaba şey soracaktım aynı kulaklık bende de var da, discord, Microsoft teams gibi uygulamalarda görüşme yaparken diğer sesler gelmiyor, müzik ya da başka şey dinleyemiyorum. Sende de aynı sorun var mı acaba?

Merhaba şey soracaktım aynı kulaklık bende de var da, Discord, Microsoft teams gibi uygulamalarda görüşme yaparken diğer sesler gelmiyor, müzik ya da başka şey dinleyemiyorum. Sende de aynı sorun var mı acaba?

Sana açıkça söyleyeyim. Kulaklığı bilgisayarım için kullanmamaya karar verdim. Sadece telefonum için kullanıyorum. Bunlara rağmen kullanacağım diyorsan ses ayarlarından Free-AG diye bir seçenek var onu seçiyorsun. Bunu yapsan bile bir anda ses gitmeleri veya ses yerine cızırtılar gelmesi cabası o yüzden sen bilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı