TaoTronics SoundLiberty 53 Pro Bluetooth Kulaklık bilgisayara bağlanmıyor

Selamun Aleykum arkadaslar kulaklık uzun süre kullanmayinca bekleme moduna geçiyor ışıkları kapanıyor cihazi tekrar kutuya koyup çıkartmadan bekleme modundan çıkmıyor kutusuna koymadan bekleme modundan cikartmanin bir yolu yok mudur?

Merhabalar monster abra a5 15.2 kullanıyorum aygıt yöneticisinden önceki sürüme geri dön diyorum kaldırım yeniden yüklemen rağmen pcye bağlayamıyorum.

Selamun Aleykum arkadaslar kulaklık uzun süre kullanmayinca bekleme moduna geçiyor ışıkları kapanıyor cihazi tekrar kutuya koyup çıkartmadan bekleme modundan çıkmıyor kutusuna koymadan bekleme modundan cikartmanin bir yolu yok mudur?
Bu sorunun çözümü yok mudur? Bekleme modunda kapanınca kutuya tak çıkar yapmadan çalışmıyor cihaz, bendeki mi bozuk acaba?

Lenovo ideapad gaming 3 modelini kullanıyorum. 3 gündür bu sorunu yaşıyordum. Lenovo canlı desteğe yazıp yardım bile istedim. Bilgisayarımı bağlanıp sürücüler güncel mi diye kontrol ettiler sonra format atın kesin çözüm dediler :d. Her neyse ben de çözümü Bluetooth sürümünü düşürmek ile buldum. Nedense Lenovo eski sürücüleri kendi vermiyor sağdan soldan topluyoruz. Denemediğim sürücü kalmadı en sonunda buradaki web sitesinden Bluetooth 21.50.0.1 versiyonunu indirerek kurdum ve çalıştı.

Dostum indirme bağlantısını paylaşır mısın biz de deneyelim. Ben de bulamadım o sürümü.

Tamam dostum buldum. Çözebildim çok şükür. Allah razı olsun. Biraz bağlantı sorunları yaşıyorum, arada kopmalar oluyor ama hiç yoktan iyidir. Yeni sürücü gelene kadar böyle idare edeceğiz.
Çözüm:

Çözüme geçmeden önce hatırlatmak istediğim birkaç husus var:
  1. Kulaklık bağlantısında kopmalar olabiliyor.
  2. Uzak yerlerde bağlantılar kopabiliyor. (Telefonumun Bluetooth sürümü 4.2 olmasına karşın aynı noktada kopmalar yaşamadım.)
  3. Ses fark edilir seviyede gecikmeli geliyor.
Yani tam anlamıyla bir çözüm seçeneği değil ama hiç yoktan iyidir. Müzik vs. dinleyecek olan gecikmelere takılmaz diye düşünüyorum ama film, dizi ve video izlerken sıkıntı çıkarabilir. Daha güncel bir sürücü çıkıp sorun çözülene kadar bu şekilde idare edeceğim.

Çözüm aşamalarına gelelim.

Sürücü indirme bağlantısı için tıklayın.
  • Verdiğim bağlantıdaki sürücüyü indiriyoruz.
  • Ardından Aygıt Yöneticisi'ne gidiyoruz.
  • Bluetooth bölümüne gelip "Intel(R) Wireless Bluetooth(R)"a çift tıklayıp "Sürücü" sekmesine geliyoruz.
  • "Sürücüyü Güncelleştir"e tıklıyoruz.
  • "Bilgisayarımdaki Sürücülere Gözat" diyoruz.
  • "Bilgisayarımdaki Kullanılabilir Sürücülerin Bir Listesinden Seçmeme İzin Ver" seçeneğini seçiyoruz.
  • Sağ altta bulunan "Disketi Var"a giriyoruz ve "Gözat" diyoruz.
  • Sürücüyü indirdiğimiz dizine gidiyoruz ve "ibtusb.inf" dosyasını seçiyoruz.
  • Ardından sürücü kuruluyor ve Bluetooth kulaklığımız bilgisayara bağlanıyor.
Dipnot: Yukarıda anlattığım sürücü yükleme aşamalarını anlatan Recep Baltaş ve Ali Güngör abilerimizin çektiği videoyu da buraya koyayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler, sayende bilgisayara bağlayabildim.
Dostum indirme bağlantısını paylaşır mısın biz de deneyelim. Ben de bulamadım o sürümü.

Tamam dostum buldum. Çözebildim çok şükür. Allah razı olsun. Biraz bağlantı sorunları yaşıyorum, arada kopmalar oluyor ama hiç yoktan iyidir. Yeni sürücü gelene kadar böyle idare edeceğiz.
Çözüm:

Çözüme geçmeden önce hatırlatmak istediğim birkaç husus var:
  1. Kulaklık bağlantısında kopmalar olabiliyor.
  2. Uzak yerlerde bağlantılar kopabiliyor. (Telefonumun Bluetooth sürümü 4.2 olmasına karşın aynı noktada kopmalar yaşamadım.)
  3. Ses fark edilir seviyede gecikmeli geliyor.
Yani tam anlamıyla bir çözüm seçeneği değil ama hiç yoktan iyidir. Müzik vs. dinleyecek olan gecikmelere takılmaz diye düşünüyorum ama film, dizi ve video izlerken sıkıntı çıkarabilir. Daha güncel bir sürücü çıkıp sorun çözülene kadar bu şekilde idare edeceğim.

Çözüm aşamalarına gelelim.

Sürücü indirme bağlantısı için tıklayın.
  • Verdiğim bağlantıdaki sürücüyü indiriyoruz.
  • Ardından Aygıt Yöneticisi'ne gidiyoruz.
  • Bluetooth bölümüne gelip "Intel(R) Wireless Bluetooth(R)"a çift tıklayıp "Sürücü" sekmesine geliyoruz.
  • "Sürücüyü Güncelleştir"e tıklıyoruz.
  • "Bilgisayarımdaki Sürücülere Gözat" diyoruz.
  • "Bilgisayarımdaki Kullanılabilir Sürücülerin Bir Listesinden Seçmeme İzin Ver" seçeneğini seçiyoruz.
  • Sağ altta bulunan "Disketi Var"a giriyoruz ve "Gözat" diyoruz.
  • Sürücüyü indirdiğimiz dizine gidiyoruz ve "ibtusb.inf" dosyasını seçiyoruz.
  • Ardından sürücü kuruluyor ve Bluetooth kulaklığımız bilgisayara bağlanıyor.
Dipnot: Yukarıda anlattığım sürücü yükleme aşamalarını anlatan Recep Baltaş ve Ali Güngör abilerimizin çektiği videoyu da buraya koyayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler, bilgisayara bağlamama çok yardımcı oldun

Farkedeceğini sanmıyorum eğer Intel driver kullanıyosan. Monster'dan driver indirtmemin sebebi birçok türde inf dosyaları bulundurması ZIP dosyasının içinde. Yapacağın tek şey ınf'leri denemek.
Bu da Monster'dan Intel driver linki: https://www.monstersdriver.com/drivers/huma/H5_V2/BT.rar

Eki Görüntüle 848689

Çıkardıktan sonra,
BT>INF_INSTALL>WIN10_UWD>X64>ibtusb.
Konumuna gidersen orada türlü türlü inf dosyaları bulunduran klasörler var. Bunları tek tek denedim ben sonunda biri oldu.

Yanlış driverlarda ! İşareti çıkıyor yüklendikten sonra. Ama ! Çıkmasa da olmamış olabilir o nedenle olmasa da denemeye devam et.

@Miraç Cici kurulumu anlatmış. Bende bu problemler olmuyor ama ben de onun sayesinde fark ettim çözümü. Teşekkürler kendisine.

Bunun yanında tekrar edeyim bu dediklerim sadece Bluetooth driverın Intel ise geçerli.
Merhaba, yöntem bende de işe yaradı. Bilgisayarım Monster Tulpar T7 V20.2, linkteki dosyayı indirdim. inf dosyalarının hepsini tek tek denedim hiç biri ilk seferde olmadı ama ikinci seferde tekrar sadece JFP'yi denedim bu sefer çalıştı. Şuan kulaksız sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Seste veya senkronda bir problem yok. Belki işinize yarar diye yazmak istedim.

Hocalarım, ben de Bluedio TN2 kulaklığımı bilgisayara bağlayamıyorum. Ancak bilgisayarımda harici Bluetooth adaptörü var yani dahili değil. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Dostlar AMD olan Lenovo için çözümü buldum Microsoft updatede Relatek driverları bulunmakta.

Microsoft Update Catalog
1.8.1053.3014 bu sürümü arattır bunu indir ben bunu indirip kurdum şuanda kullanıyorum problem yok benimkide ryzen.
bunu indirdim üstteki olan 64 bit ve şuanda bağlanıyor sorunu yaşayan arkadaşlar sürümlerini burda aratıp eski yada daha güncel driverlara ulaşabilirler.
64 bitliği indir 32 liği değil.
Nasıl kurdun driverı?

Geri
Yukarı