TaoTronics SoundLiberty 53 Pro Bluetooth Kulaklık bilgisayara bağlanmıyor

Tavsiyem ilk önce; Intel Bluetooth mu ona bakın öyleyse orijinal driverinizi indirin sitenizden sonrasında bunu kurun. Kaldırma işlemini de aygıt yöneticisinden yapın. Olmazsa geri dönersiniz en azından. Tercih sizin :).

Resim attım nasıl kaldırcanızla alakalı. Aygıt yöneticisine girdinizde sağ tıklayıp kaldır diyebiliyorsunuz.

Resmi göremedim.
Demek istediğiniz şey anladığım kadarıyla önce orijinalini indirin sonra benim dediğimi kurun çalışmazsa tekrar orijinalini kurarsınız doğru mudur?
Bir de YouTube de nasıl kurulacağıyla alakalı veya orijinalin nasıl nereden indirildiği ile alakalı videolar var mıdır?

Evet. Screenshot resim bu. YouTube üzerinde var mı video halinde bilgim yok maalesef.

Sizin verdiğiniz linkteki şey inince açılmıyor nasıl yükleyebilirim?

ZIP vesaire inmiyor saçma bir dosya iniyor.

ZIP vesaire inmiyor saçma bir dosya iniyor.

Not defteri falan açılıyor.

Son düzenleme:
İşlemi bilmiyorsanız bilen bir arkadaşa yaptırın. Kendiniz bulaşmayın bence.

Yapmam gereken sadece kaldırıp kurulumu başlatmak değil mi sadece sizin verdiğiniz şeyi hiçbir şekilde açamıyorum bunu söyldim.
@SorryMyLife hocam her şey tamam da verdiğiniz şey x32 imiş galiba çalıştırdığımda x64 ile uyumlu değil diyor.

Son düzenleme:
Merhaba, sorun Bluetooth sürümü değil tipi sanırım. Monster'ın driverlarında ZIP'ya da RAR olarak indirince INF_Setup olarak var dosyalar. Exeler ile değil tek tek girip infleri kurdum. CCP, HRP, JFP, SDP, SFP, STP, THP, WP böyle gidiyor. Bunlar ne bilmiyorum ama JFPyi sürücü olarak kurunca oldu.
Merhaba, sorun bluetooth sürümü değil tipi sanırım. Monsterın driverlarında zip yada rar olarak indirince INF_Setup olarak var dosyalar. Exeler ile değil tek tek girip infleri kurdum. CCP, HRP, JFP, SDP, SFP, STP, THP, WP böyle gidiyo. Bunlar ne bilmiyorum ama JFPyi sürücü olarak kurunca oldu. Siz de kendinize uygun olanı deneyin monsternotebook.com.tr/HUMAH4V3/

Son düzenleme:
Merhaba, sorun Bluetooth sürümü değil tipi sanırım. Monster'ın driverlarında ZIP'ya da RAR olarak indirince ınf_setup olarak var dosyalar. Exeler ile değil tek tek girip infleri kurdum. Ccp, hrp, jfp, sdp, sfp, stp, thp, wp böyle gidiyor. Bunlar ne bilmiyorum ama jfpyi sürücü olarak kurunca oldu.
Merhaba, sorun Bluetooth sürümü değil tipi sanırım. Monster'ın driverlarında ZIP ya da RAR olarak indirince ınf_setup olarak var dosyalar. Exeler ile değil tek tek girip infleri kurdum. Ccp, hrp, jfp, sdp, sfp, stp, thp, wp böyle gidiyor. Bunlar ne bilmiyorum ama jfpyi sürücü olarak kurunca oldu. Siz de kendinize uygun olanı deneyin monsternotebook.com.tr/HUMAH4V3/

1- benim PC Monster değil Casper.
2- nasıl yapılacağını anlamadım biraz daha detaylı anlatır mısınız?

1- benim PC Monster değil Casper.
2- nasıl yapılacağını anlamadım biraz daha detaylı anlatır mısınız?

Farkedeceğini sanmıyorum eğer Intel driver kullanıyosan. Monster'dan driver indirtmemin sebebi birçok türde inf dosyaları bulundurması ZIP dosyasının içinde. Yapacağın tek şey ınf'leri denemek.
Bu da Monster'dan Intel driver linki: https://www.monstersdriver.com/drivers/huma/H5_V2/BT.rar

1611354463243.png

Çıkardıktan sonra,
BT>INF_INSTALL>WIN10_UWD>X64>ibtusb.
Konumuna gidersen orada türlü türlü inf dosyaları bulunduran klasörler var. Bunları tek tek denedim ben sonunda biri oldu.

Yanlış driverlarda ! İşareti çıkıyor yüklendikten sonra. Ama ! Çıkmasa da olmamış olabilir o nedenle olmasa da denemeye devam et.

@Miraç Cici kurulumu anlatmış. Bende bu problemler olmuyor ama ben de onun sayesinde fark ettim çözümü. Teşekkürler kendisine.

Bunun yanında tekrar edeyim bu dediklerim sadece Bluetooth driverın Intel ise geçerli.

Dostum indirme bağlantısını paylaşır mısın biz de deneyelim. Ben de bulamadım o sürümü.

Tamam dostum buldum. Çözebildim çok şükür. Allah razı olsun. Biraz bağlantı sorunları yaşıyorum, arada kopmalar oluyor ama hiç yoktan iyidir. Yeni sürücü gelene kadar böyle idare edeceğiz.
Çözüm:

Çözüme geçmeden önce hatırlatmak istediğim birkaç husus var:
  1. Kulaklık bağlantısında kopmalar olabiliyor.
  2. Uzak yerlerde bağlantılar kopabiliyor. (telefonumun Bluetooth sürümü 4.2 olmasına karşın aynı noktada kopmalar yaşamadım.)
  3. Ses fark edilir seviyede gecikmeli geliyor.
Yani tam anlamıyla bir çözüm seçeneği değil ama hiç yoktan iyidir. Müzik vs. dinleyecek olan gecikmelere takılmaz diye düşünüyorum ama film, dizi ve video izlerken sıkıntı çıkarabilir. Daha güncel bir sürücü çıkıp sorun çözülene kadar bu şekilde idare edeceğim.

Çözüm aşamalarına gelelim.

Sürücü indirme bağlantısı için tıklayın.
  • Verdiğim bağlantıdaki sürücüyü indiriyoruz.
  • Ardından aygıt yöneticisi'ne gidiyoruz.
  • Bluetooth bölümüne gelip "ıntel(r) Wireless Bluetooth(r)"a çift tıklayıp "sürücü" sekmesine geliyoruz.
  • "Sürücüyü güncelleştir"e tıklıyoruz.
  • "Bilgisayarımdaki sürücülere gözat" diyoruz.
  • "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" seçeneğini seçiyoruz.
  • Sağ altta bulunan "disketi var"a giriyoruz ve "gözat" diyoruz.
  • Sürücüyü indirdiğimiz dizine gidiyoruz ve "ibtusb. İnf" dosyasını seçiyoruz.
  • Ardından sürücü kuruluyor ve Bluetooth kulaklığımız bilgisayara bağlanıyor.
Dipnot: Yukarıda anlattığım sürücü yükleme aşamalarını anlatan Recep Baltaş ve Ali Güngör abilerimizin çektiği videoyu da buraya koyayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, sorun Bluetooth sürümü değil tipi sanırım. Monster'ın driverlarında ZIP'ya da RAR olarak indirince INF_Setup olarak var dosyalar. Exeler ile değil tek tek girip infleri kurdum. CCP, HRP, JFP, SDP, SFP, STP, THP, WP böyle gidiyor. Bunlar ne bilmiyorum ama JFPyi sürücü olarak kurunca oldu.
Merhaba, sorun bluetooth sürümü değil tipi sanırım. Monsterın driverlarında zip yada rar olarak indirince INF_Setup olarak var dosyalar. Exeler ile değil tek tek girip infleri kurdum. CCP, HRP, JFP, SDP, SFP, STP, THP, WP böyle gidiyo. Bunlar ne bilmiyorum ama JFPyi sürücü olarak kurunca oldu. Siz de kendinize uygun olanı deneyin monsternotebook.com.tr/HUMAH4V3/
Merhaba, bende tulpar t7 v20.2 versiyonu var. Aygıt yöneticisinden bluetooth sürücüsünü kaldırdıktan sonra yeniden başlatıyorum fakat yeniden başladıktan sonra kaldırılmamış olarak geliyor. Dediğiniz dosyalarda kurulum kısmı olmuyor yani bunu nasıl çözebilirim?

Geri
Yukarı