İnceleme TaoTronics SoundLiberty 53 Pro incelemesi

Kulaklığı 1 seneden fazladır kullanmaktayım.
Aldığımda Hepsiburada'dan 240TL civarına almıştım o zamanlar 270 250TL arası fiyatı vardı. Şu anki fiyati 470 500TL arası. Hepsiburada'da 300TL üzeri 50TL indirim kampanyasına girmişti diye hatırlıyorum alacak arkadaşlar 430TL'ye geliyor.

Kutu içeriği:
1 adet kısa USB'a to Type-C bir kablo.
Kulak boyutunuza göre yedek silikonlar.
Kulaklıklar ve şarj kutusu.

Kulaklığı uzun kullanım yorumumu katarak inceleyecek olursam, diğer TWS kulaklıklardan kaliteli hissettiriyor gerçekten. Günde ortalama 4 5 saat müzik dinleyen biri olarak şarj konusunda eksiklik çekmedim. Ses kalitesi gerçekten güzel, genel olarak rap, rock türü dinledim. Dolby Atmos açık ve müzik ayarlı olarak kullandım hep. Bassları sesleri bozacak kadar fazla değil rahatsız etmiyor güzel. Diğer müzik türlerimi dinlerken arkadaki enstrümanları ayırt edebiliyorsunuz. Boğuk bir sesi yok çok net ve gerçekten güzel bir sesi var. Ekolayzer ayarından bassı fulleyip son ses müzik dinledim bazen rahatsız etmedi hem bangır bangır dinleyenler için hem de ben o kadar bas istemiyorum tizleri iyi olsun diyenler için. Kulaklıkta sesi fulleyince bas artıyor. Konfor olaral rahat gerçekten kulağında yokmus gibi hissediyorsun. Kullanım açısından kutusunda ekstra bir tuş yok, kapağı mıknatıslı ama sağlam olanlardan 1 yıldır elimde boş boş oynamak için açıp kapasam da sağlam hala. Kulaklıklar dokunmatik, uzun saçlıysanız, saçınız kulaklığı kapatacak kadarsa dokunmatik açısından birazcık uğraştırabilir. 2 kere artarda basınca şarkı durur 3 kere sağa basınca bir sonraki 3 kere sola basınca önceki şarkıye geçer. Benim dokunmatikte çektiğim sıkıntı sol kulaklığa 3 kere basınca halihazırda yeni başlamış 1 2 saniye ilerlemiş şarkıyı başa almasıydı, başa aldıktan hemen sonrasında yapmama rağmen çoğunlukla başa aldı. Kutudan çıkan kısa Type-C kablo 1 yıl içinde bozuldu sebebi çok bükülmesiydi. Kutusu çizilebiliyor dikkat etmek gerek. 1 kere eşleştirdikten sonra her kutunun kapağını açtığınızda telefona hemen bağlanıyor. Ben bazen iki kulaklığı birden bağlamakta zorlandım, kutunun kapağını açıp kulaklıkları taktığımda önce hangisini taktıysam sadece ondan ses geldi. Çoğu kez bu durum yüzünden tek kulaklık takmak zorunda kalmış olabilirim. Evde kedim var masada kulaklığı görünce sürekli yere atıyor bayağı yere düşsede sağlam tek sağlam olmayan kısmı şarj ışıkları onun içinde garantiye yollayacağım. Sporda da kullandım terliyken ağır setlerde deadlift gibi hareketlerde birkaç tekrar sonra düşebiliyor o da ağırlığı yere vururken kafanın sürekli sabit kalamayıp dengesiz bir şekilde sallandığı içindir diye tahmin ediyorum, başka hiçbir yerde düşürmedim henüz.

Kısaca artıları eksileri diye ayıracak olursak.

Artıları.
-Ses kalitesi sesin netliği bassları tizleri.
-Kutusunun kapağı sağlam.
-Telefona çabuk bağlanması.

Eksileri.
-Bazen sadece tek kulaklık bağlanıp sorun çıkarması.
-Şarj kutusunun, çok dikkat çekmese de çizilmesi.
-Bazen dokunmatiğin algılamada zorlanması.

Eksileri kendi yaşadığım sorunları baz alarak yazdım garantiye gönderdikten sonra bir gelişme olursa yazarım yine. Dün SoundSurge 85 modelini sipariş ettim onun da incelemesini yapabilirim yakın zamanda. İlk incelemem bu arada bir şeyi atladıysam söyleyin yazarım

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220805-032851_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220805-032851_Hepsiburada.jpg
    37,3 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Bir tanıdığıma telefon görüşmeleri için aldım ve kısa bir süre kullanmıştım. Sürücü çapı rakiplerinden daha küçük olsa da dediğiniz gibi sesler oldukça kaliteli, özellikle mikrofon kalitesi 250TL bandında bir kulaklık için mükemmeldi. En azından Haylou GT1 gibi yapıya sahip modellere kıyasla hemen her yerde sorunsuz biçimde görüşme sağlayabilir. Kendime de almadığıma çok pişmanım.

Bir tanıdığıma telefon görüşmeleri için aldım ve kısa bir süre kullanmıştım. Sürücü çapı rakiplerinden daha küçük olsa da dediğiniz gibi sesler oldukça kaliteli, özellikle mikrofon kalitesi 250TL bandında bir kulaklık için mükemmeldi. En azından Haylou GT1 gibi yapıya sahip modellere kıyasla hemen her yerde sorunsuz biçimde görüşme sağlayabilir. Kendime de almadığıma çok pişmanım.

Şu anki TWS kulaklık piyasasını bilmiyorum 430TL'yi hakeder mi onu da bilmiyorum.

Geri
Yukarı