Öncelikle hepinize iyi günler dilerim,
Bugün sizlere yaklaşık 6 aydır kullanmış olduğum TaoTronics SoundSurge 85 model kulaklığın incelemesini yapacağım.

Kutu içeriği ve kargo
Ben ürünü Hepsiburada üzerinden söyledim ve bir küçük şehirde oturmama rağmen kargo 2 günde geldi. Hepsiburada üzerinden söyleme sebebim ise TaoTronics resmi distribütörü tarafından garantili olmasıydı.
Kutu içeriğine gelecek olursam kutunun içinden 1 adet 3.5mm jak ve 1 adet USB-C kablo çıkıyor. Kablo güzel bir kablo ama işlevsiz. Telefonumu şarj etmeye çalıştığımda hızlı şarj bile etmiyordu. Onun dışında kullanım kılavuzu vb. ve çanta ve kulaklığın kendisi çıkıyor. Tüm bu ürünlerde (kablo, kullanım kılavuzu, kulaklık) çantanın içinden çıkıyor. Kutunun Premium hissiyatı sıfır ama ben o tarz muhabbetlere çok takmadığım için sorun olmadı sadece merak eden varsa söylemek istedim.

Kulaklık hakkında görüşlerim
İnternette kulaklığın bulabildiğim bütün incelemelerini izlemeye çalıştım. Kulaklık hakkında genel olarak malzeme bakımından zayıf olduğunu ama performans bakımından iyi olduğunu yazmışlardı. Malzeme bakımından hissiyat gerçekten dandik ama dedikleri kadar da kötü değil. İdare eder bir malzeme kalitesi var. Kulaklık katlanabiliyor. Kırılmaları önlemek amacıyla menteşeleri ve boy ayarlama yerini metalden yapmışlar ama onun haricinde kulaklığın tamamı plastik.

Kulaklığın pedleri gerçekten çok rahat. Hiçbir rahatsızlık hissetmedim sadece başımın üstünü uzun kullanımda az ağrıtıyor o da iri olmamdan kaynaklanıyor. 5 dakika kulaklıksız durunca ağrı sızı kalmıyor. Kulaklığın en beğendiğim özelliği bu olabilirdi. İncelemelerde de bir tık es geçildiğini gördüm.

Kulaklığın sağ tarafında birer adet ses açma, ses kısma ve kapatma tuşu var. Sol tarafında ise sadece aktif gürültü engelleyiciyi açabileceğiniz bir tuş var. Sol tarafta ayrıyeten jak girişi var. Kulaklığın jak kablosu l çıkış. Bu çok hoşuma gitti. Kulaklık ararken çok dikkat ettiğim bir olay bu l kablo muhabbeti. Kablosu güzel ben %85 kablolu kullandım. Hem günlük, hem de bilgisayarda kullanmak için almıştım. Bu işlevi gayet iyi yerine getiriyor.

Kulaklık 1 saat şarj süresi ve 40 saat kullanım süresi veriyor ama bu anc kapalıyken ve ses seviyesi ortadayken. Anc + Full seste ise 25-30 saat gidiyor diyebilirim. Şarj benim için çok sorun olmadı genellikle evde kullandığım için.

Şimdi asıl yere kulaklığın özelliklerine gelelim. Ben bir prodüktör olarak kulaklığın her özelliğini iyi kullanma fırsatım oldu. Bu kulaklığı almamdaki en önemli sebep dışarıda da kullanabilmemdi. Öncelikle kulaklığın tizleri ve midleri gayet yerinde. Sizi gayet tatmin edebilecek bir seviyede. Basslarında ise çok komik bir olay var. Aktif gürültü engellemeyi açmadığınız zaman hem basslar hem de ses seviyesi acayip düşük oluyor. Bu arada ses seviyesi gerçekten düşük. İnsan 1-2 tık daha açmak istiyor. Kulaklığın Anc'sini öne çıkarmak için ellerinden geleni yapmışlar halbuki buna gerek bile yokmuş zaten kulaklığın pasif gürültü engellemesi de kötü değil niye böyle bir hamle yapma gereği duymuşlar gram anlamış değilim. Bu başlarda rahatsız etmiyor ama bir yerden sonra gerçekten insanı çileden çıkarıyor. Kulaklığın ses seviyesi en yüksek bilgisayarda, kablolu ve anc açıkken oluyor. Bluetooth + anc de fena olmuyor ama en verimli bilgisayarda, kablolu ve anc açıkken oluyor. Ben hayatımda ilk kez anc bir kulaklık deneyimliyorum. Aramızda hiç kullanmayan varsa diye şöyle özetleyebilirim dip sesleri alıyor. Ben anc özelliğini çok beğendim. Araba sesi, kurutma makinesi sesi, fön makinesi ne kadar yüksek sesli şey varsa deneyimledim. Anc+ son ses müzikte gerçekten iyi oluyor. Arkadan hiç ses gelmediği için başınız ağrımıyor en azından. Eğer bilgisayarda kablolu kullanmak istiyorsanız anc kapalı iken gücü bilgisayardan alıyor ama anc açıkken anc yi kendi pilinden kullanıyor ama kulaklık gücünü bilgisayardan almaya devam ediyor. Kulaklığın mikrofonuna gelirsek ben mikrofonu çok az kullanabildim. Mikrofonu kablolu kullanamıyorsunuz çünkü mikrofon olarak Anc'nin mikrofonlarını algılıyor. Mikrofonu kullanmak istiyorsanız sol kulaklığın içine doğru konuşmalısınız. Distribütör ile görüştüğümde ise kulaklığın mikrofonunu sadece Bluetooth'la kullanabileceğimiz söylendi. Ayrıca bende sonradan Bluetooth'lu kullanımda da mikrofon ses seviyesi azaldı. Telefonda konuştuğum kişiler beni duymakta zorlandılar. Mikrofona o konuda puanım 0. son olarak kulaklığın çok kronik sorunu var. Herkeste çok başka sorunlar çıkıyor. Ben bunun riskini bilerek aldım ama herkeste görülen fix bir sorun var anc açıkken azıcık bir dip gürültü var ama hiç rahatsız etmiyor.

Kısacası kulaklığın özelliklerini puan verebilecek olsam:

Malzeme kalitesi: 10/6
Rahatlık: 10/8
Mikrofon: 10/2
Ses kalitesi: 10/6.5
Ses seviyesi: 10/5
Anc: 10/7

Sonuç: 10/5.75

İnceleme için teşekkürler. Eğer oyun oynuyorsanız oyunlarda nasıl özellikle FPS türü oyunlarda gecikmesi ses algılaması falan hem günlük hem de bilgisayar için kullanmayı düşünüyorum kablolu ve kablosuz incelemesini de benimle paylaşırsanız sevinir.

İnceleme için teşekkürler. Eğer oyun oynuyorsanız oyunlarda nasıl özellikle FPS türü oyunlarda gecikmesi ses algılaması falan hem günlük hem de bilgisayar için kullanmayı düşünüyorum kablolu ve kablosuz incelemesini de benimle paylaşırsanız sevinir.
Sadece oyun oynamak için alacaksanız o fiyata 7.1 kulaklıklar var onlara bakmanızı öneririm. Ama çoğunlukla GÜNLÜK kullanım için kullanacaksanız alabilirsiniz.

Hocam merhaba başka gürültü engelleyici bir kulaklığım vardı ama ANC açıkken sadece çok dikkat kesildiğimde frekans sesini duyuyordum. Bu kulaklık bildiğin fön makinesi sesini kesmeye çalışırken kendi sesinden başımı ağrıtıyor saçmalık ötesi yani. Bir farklı durumu daha var kulaklığın şarjı azalıp bip-bip ötme evresine girdiği an ANC'nin müthiş gürültüsü kayboluyor ve normal bir hala bürünüyor acaba bana mı bozuk geldi yoksa kulaklık böyle mi?

Hocam merhaba başka gürültü engelleyici bir kulaklığım vardı ama ANC açıkken sadece çok dikkat kesildiğimde frekans sesini duyuyordum. Bu kulaklık bildiğin fön makinesi sesini kesmeye çalışırken kendi sesinden başımı ağrıtıyor saçmalık ötesi yani. Bir farklı durumu daha var kulaklığın şarjı azalıp bip-bip ötme evresine girdiği an ANC'nin müthiş gürültüsü kayboluyor ve normal bir hala bürünüyor acaba bana mı bozuk geldi yoksa kulaklık böyle mi?
Edit: Kulaklık pedleri kronik sorunlu. Kulaklık pedlerinin içerisine sünger konulup sonrasında yapıştırılmış, mutlaka o yapıştırıcı uzun kullanımda sökülüyor ve süngerler açığa çıkıyor. Pedlerin derisi zaten soyuluyor, diğer kullandığım kulaklıklarda da bu böyleydi fakat ilk defa pedin yapıştırıcılarının çıktığını görüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı