Tarayıcı önerisi

Şu an Edge kullanıyorum ama aşırı RAM tüketimi mevcut. 2-3 sekme açınca bile 1.5GB'da yakın RAM kullanıyor. Bir de çok ağırlaşıyor nedense tepki vermesi falan 1-2 saniye sürüyor. Mesela yukarı aşağı kaydırırken falan geç yapıyor özellikle YouTube'da bir video açıksa altında ki yorumları ve yorum yapan kişilerin profil resimlerini falan çok geç yüklüyor. İnternet hızım gayet yeterli. RAM kullanımı düşük hızlı gezinebileceğim tarayıcı önerir misiniz? Lütfen Opera GX, Brave falan önermeyin.

Şüphesiz Brave öneriyorum

Firefox kullanıyorum, sistemim imzanızdakinden daha düşük ve 3-4 sekme açıkken herhangi bir kasma yaşamıyorum.

Normal Firefox değil de nightly olan sürümünü çok beğeniyorum. Onu tekrar bir kurup test etmem lazım RAM kullanımını.

Lafın gelişi dediniz galiba.

Eki Görüntüle 1286247

5 sekme açık hali bu.

Lafın gelişi demedim. Daha bugün 2 kere başıma geldi çünkü 1.5GB RAM kullanıyordu sanki oyun açıkmış gibi.

PC için Opera GX.
Mobil için Opera (gx değil)

Opera mini çok az RAM yiyor.

Şüphesiz Brave öneriyorum.

Konuda ki ilk mesajımı tekrar tekrar okumanızı istiyorum.

Bilgisayarınızdaki RAM miktarı nedir?

Edit: Yazıyormuş zaten yeni gördüm.

8 GB.

Şu an Edge kullanıyorum ama aşırı RAM tüketimi mevcut. 2-3 sekme açınca bile 1.5GB'da yakın RAM kullanıyor. Bir de çok ağırlaşıyor nedense tepki vermesi falan 1-2 saniye sürüyor. Mesela yukarı aşağı kaydırırken falan geç yapıyor özellikle YouTube'da bir video açıksa altında ki yorumları ve yorum yapan kişilerin profil resimlerini falan çok geç yüklüyor. İnternet hızım gayet yeterli. RAM kullanımı düşük hızlı gezinebileceğim tarayıcı önerir misiniz? Lütfen Opera GX, Brave falan önermeyin.

Mozilla Firefox

Maxthon

Vivaldi

Bunlardan birini kullanabilirsiniz.

Vivaldi
6 dolu sekmede maksimum RAM kullanımı: 800 MB.

Maxthon

Mozilla Firefox.
6 dolu sekmede maksimum RAM kullanımı: 710 MB.
Yazıların üzerine tıklarsanız otomatik indirme sitesine gider. (Orjinal sitelerinin linki)

Son düzenleme:
Mozilla Firefox

Maxthon

Vivaldi

Bunlardan birini kullanabilirsiniz.

Vivaldi.

Maxthon.

Mozilla Firefox.
6 dolu sekmede maksimum RAM kullanımı: 710 MB.
Yazıların üzerine tıklarsanız otomatik indirme sitesine gider. (orijinal sitelerinin linki)

Vivaldi çok hantal kalıyor nedense ağır bir tarayıcı bir sürü de ayarı var Mozilla'yı bir kuralım teşekkürler.

Brave tarayıcı. Mobil içinde öneriyorum. Sade, hızlı, reklam koruyucu özelliğinin arayüzü kullanışlı daha ne. VPN'i yok fakat Chrome eklentileri kullanılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı