Tarayıcı Oyunlarında Yavaşlık Sorunu

buraks52

Decapat
Tarayıcı oyunlarında sebebini anlamadığım bir ağırlık sorunu var. Aklınıza gelebilecek bütün internet tarayıcılarını denedim. Bilgisayarı yeni aldım 3 ay oldu veya olmadı. İlk başlarda böyle bir sorun yoktu fakat 2-3 hafta sonra böyle bir sorun yaşamaya başladım. Birkaç kez bilgisayarı sıfırladım sorun artarak devam etti. Daha sonra tekrar format attım ilk 4-5 gün biraz düzelme oldu gibi ama daha sonrasında tekrardan bozuldu. Bu sıkıntı Chrome, Mozilla, Opera gibi tarayıcılarda çok daha belirgin. Yandex Browser'dan ise diğer tarayıcılara nazaran daha iyi verim alıyorum fakat bir sorun olduğu çok açık bir şekilde belli. Sorunun laptop klavyesi olabileceğini düşündüm, iki klavye aldım ikisinide denedim ama sonuç aynı. Oyunlara örnek verecek olursak haxball, slither.io tarzı oyunlar. Örneğin slither.io da yön tuşlarına basınca geç işliyor ve bugün şunu fark ettim mouse ile oynadığım zamanda aynı ağırlık devam ediyor yani sorun klavyede değil bilgisayarda gibi duruyor. Yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum ve kafayı yemek üzereyim bir sonuca varamadım.

Bilgisayar Markası: Asus FX503VD-DM077 Intel Core i5 7300HQ 8GB 256GB SSD GTX1050

AIDA64 Extreme Sonucu: Report.htm

O kadar para verip bu tarz basit tarayıcı oyunlarında sıkıntı yaşamak, aklım almıyor..
Ayriyetten şöyle bir sorun var. 8GB ram var fakat kullanılabilir miktar 1.90 GB olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı