Tarayıcıda DRM etkinleştirme

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Dün tarayıcı üzerinde Spotify'da arama yaparken bir tane albüme tıkladım ve korumalı içerik olduğunu söyleyerek sayfayı açmadı. Geri butonuna bastığım halde aynı ekranda kaldı. Büyük ihtimal sunucu tarafında tuttuğu geçmişten dolayı, yeni sekmede açtıktan 5 saniye sonra tekrar aynı hatayı veriyor. Fakat uygulamada hiçbir sorun yok. Aynı sorunu Netflix'te de yaşıyorum. Tarayıcı üzerinde izlemeye çalıştığımda bu tarz bir hata alırken uygulamada bu olmuyor. Şu anda Microsoft Edge kullanıyorum. Sıfırdan Chrome kurdum ve onda da aynı hatayı veriyorlar. İnternette bunu aradığımda hep aynı çözüm yöntemini koymuşlar ve bende bu işe yaramıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Brave ve LibreWolf hariç senin bahsettiğin tarayıcılarda DRM açık olarak geliyor. Sistem tarafında DRM açmak için bir ayar olduğunu hatırlamıyorum. DRM etkileyen kayıt defteri girdisinde oynama yaptıysan düzenleme yapabilirsin.

Ayrıca şu siteye giriş yapın ve gösterdiğim yerin ekran görüntüsünü atın.

2023-02-01_01-22.png

Chrome ve Edge üzerinde korumalı içeriği açma:

Kod:
edge://settings/content/protectedContent

2023-02-01_01-53.png

Kod:
chrome://settings/content/protectedContent

2023-02-01_01-52.png

Son düzenleme:
Brave ve LibreWolf hariç senin bahsettiğin tarayıcılarda DRM açık olarak geliyor. Sistem tarafında DRM açmak için bir ayar olduğunu hatırlamıyorum. DRM etkileyen kayıt defteri girdisinde oynama yaptıysan düzenleme yapabilirsin.
Herhangi bir kayıt girdisi değiştirmedim. İşin garibi bu hatayı daha yeni kurduğum Firefox ve Chrome'da da alıyorum. Firefox'da üstte Widevine çöktü şeklinde uyarıyor ve Spotify oynatmaya başlamıyor. Chrome'da ise Spotify direkt ekrana mesaj çıkartıyor.

Firefox:
1675232600371.png

Chrome ve Edge:
1675232637889.png

Ayrıca şu siteye giriş yapın ve gösterdiğim yerin ekran görüntüsünü atın.
1675232397181.png

Aynı sonucu verdi bana da.

Geri
Yukarı