Tarayıcılar sürekli sayfa yenileme sorunu

Mr.GrKey

Hectopat
Daha fazla  
Sorunu bir çok yerde okudum, zaten Google'da arattığımda ise bir çok sonuç çıkıyor ama çözüm yok.

Çözüm olarak Internet Seçeneklerinden "META Refresing"'i kapatın demiş sadece bir sayfada var bu çözüm ama işe yaramıyor.

Başka bir çözümde yok.

Sorun: IE, Edge, Chrome, Opera farketmeksizin bütün tarayıcılar kendi kendine web sayfasını yeniliyor.

Belirtiler:
1- Yenilenme süresi bazen sabit bazen rastgele oluyor.
2- Sadece aktif olan sekme yenileniyor ve eğer uygulama üzerinde değilsem bir islem olmuyor.
3- Mouse ya da klavye kaynaklı bir sorun yok.
4- Sorun Yazılımsal değil format atanlarda devam ediyor aynı sorun (Kendimden örnek vermek gerekirse. Daha önceden de bu sorunu yaşamıştım o zaman 8.1 vardı kendi kendine düzelmişti şu an windows 10 yüklü temiz kurulum aynı sorun yeni olmaya başladı, tamam önceden bazen oluyordu ama ayda yılda 2-3 defa)
5- GPU Driverlarını güncelledikten sonra sorun yeniden ortaya çıktı.

Ve bende bununla yada bununla bağlantılı bir sorun olduğunu düşünüyorum tıpkı ekranı indirip kapatıktan ve sonra tekrar açtıktan sonra web sayfsının yenilenmesi gibi.

Nasıl düzelteceğim hakkında pek bir hatta hiç bir fikrim yok her şeyi denedim ama olmuyor.

Edit: Çok ama çok saçma bir şey fark ettim alakasız biliyorum ama GeForce Experience eğer açıksa (Arka planda değil önde) sorun ortadan kalkıyor. Kapattığım anda ise anında yeniden başlıyor. Ciddiyim. Aslında hemen yazmadım denedim 5-6 defa uzun süreli olarak şimdi yazmaya karar verdim çok saçma ama olay bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sitede bu yaşanmaz yaşanıyorsa kullandığın yazılımlardan veya ayarlardan kaynaklıdır. Bazı siteler dediğini yapıyor ve bu bir sorun değildir. Sizde takıntı oluşmaya başlamış. Bu bir yeniliktir bunu kabul etmemeniz sizde takıntı oluşturmuş görünüyor.

Cevabım biraz Geç oldu ama :)
Ben neyin ne olduğunu biliyorum bu bir özellik değil site içerisinde olan bir şey değil yada tarayıcıdan kaynaklı.
Anlattığım Gibi GPU ile alakalı bir sorun ve edit bölümde yazdığım sonuç işe yarıyor.
Şuanda sadece bana bu sorunun bu şekilde giderilmesi saçma geliyor sürekli açık tutmak zorunda olmak.
Çoğu kişi bu sorunu yaşıyor ancak cevaplar hep aynı.
Anladığım Kadarıyla GPU ile Integrated arasında bir geçiş oluyor yada monitörden kaynaklanıyor.

Edit: Dediğim gibi yazılımsal bir sorun değil öyle olsaydı bilgisayar yeniden kurulduktan sonra tekrarlamazdı ve yeni sekme sayfasında da sorun devam etmezdi. Sanırım GeForce Experience'yi açınca GPU da bir şeyleri duraklatıyor yada bekletiyor veya bir duruma geçiyor ama o açıldığı anda duruyor(bitiyor sorun) (anında)

Son düzenleme:
Bütün yorumları okudum herkes farklı ve gereksiz yorum yapmış. Formatla ne alaka? Sorunun çözümü şu; ekran kartı programı nvidia geforce mi ne haltsa güncellendikten sonra sorun çıkıyor. Özellikle Casper marka bilgisayarların hepsinde var. Bütün nvidia programlarını kaldırın. Nvidia sitesinden değilde, casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama bu siteden indirin drive'ı. ürün kategorisi seçiniz seçeneğinden ekran kartını seçip sonra modelini ve kulandığınız işletim sistemini seçin. Çıkan drive indirip yükleyin. Kesinlikle güncellemeyiiin!! hiç bir sorun kalmayacaktır.

Bütün yorumları okudum herkes farklı ve gereksiz yorum yapmış. Formatla ne alaka? Sorunun çözümü şu; ekran kartı programı nvidia geforce mi ne haltsa güncellendikten sonra sorun çıkıyor. Özellikle Casper marka bilgisayarların hepsinde var. Bütün nvidia programlarını kaldırın. Nvidia sitesinden değilde, casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama bu siteden indirin drive'ı. ürün kategorisi seçiniz seçeneğinden ekran kartını seçip sonra modelini ve kulandığınız işletim sistemini seçin. Çıkan drive indirip yükleyin. Kesinlikle güncellemeyiiin!! hiç bir sorun kalmayacaktır.

Allah senden razı olsun 2-3 yıldır çözemediğim bu sorunun nedenini öğrendim sonunda artık bilgisayarı fırlatıp atacaktım her türlü şeyi denedim olmamıştı sürücüyü devre dışı bıraktım yenile yapmıyor şuan format atıp dediğin sürücüyü yükleyecegim çünkü orda win 8.1 var win10 yok teşekkür ederim

Sorunu bir çok yerde okudum, zaten Google'da arattığımda ise bir çok sonuç çıkıyor ama çözüm yok.

Çözüm olarak Internet Seçeneklerinden "META Refresing"'i kapatın demiş sadece bir sayfada var bu çözüm ama işe yaramıyor.

Başka bir çözümde yok.

Sorun: IE, Edge, Chrome, Opera farketmeksizin bütün tarayıcılar kendi kendine web sayfasını yeniliyor.

Belirtiler:
1- Yenilenme süresi bazen sabit bazen rastgele oluyor.
2- Sadece aktif olan sekme yenileniyor ve eğer uygulama üzerinde değilsem bir islem olmuyor.
3- Mouse ya da klavye kaynaklı bir sorun yok.
4- Sorun Yazılımsal değil format atanlarda devam ediyor aynı sorun (Kendimden örnek vermek gerekirse. Daha önceden de bu sorunu yaşamıştım o zaman 8.1 vardı kendi kendine düzelmişti şu an windows 10 yüklü temiz kurulum aynı sorun yeni olmaya başladı, tamam önceden bazen oluyordu ama ayda yılda 2-3 defa)
5- GPU Driverlarını güncelledikten sonra sorun yeniden ortaya çıktı.

Ve bende bununla yada bununla bağlantılı bir sorun olduğunu düşünüyorum tıpkı ekranı indirip kapatıktan ve sonra tekrar açtıktan sonra web sayfsının yenilenmesi gibi.

Nasıl düzelteceğim hakkında pek bir hatta hiç bir fikrim yok her şeyi denedim ama olmuyor.

Edit: Çok ama çok saçma bir şey fark ettim alakasız biliyorum ama GeForce Experience eğer açıksa (Arka planda değil önde) sorun ortadan kalkıyor. Kapattığım anda ise anında yeniden başlıyor. Ciddiyim. Aslında hemen yazmadım denedim 5-6 defa uzun süreli olarak şimdi yazmaya karar verdim çok saçma ama olay bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burdaki videoda çözümü var izleyin benimki oldu.

Geri
Yukarı