Tarayıcılarda RAM manyaklığı

Codex360

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba herkese.
Forumun İnternet Araçları kategorisindeki hangi konuya denk gelsem illa bir RAM mevzusu söz konusu. Edge kullanıcılardan tutun GX bilgilerinizi çalıyorculara kadar hepsi en sonunda tarayıcıların RAM kullanımına bağlanıyor. Söylenilenler doğru olabilir ama baktığımda az RAM harcıyor diye Edge kullanan adamın 16 GB RAM'lik sistemi var :)

Benim bilmediğim bir şey mi var bu konuda? Ben ciddi anlamda yüzlerce sekme ile çalışan biriyim ve GX kullanıyorum. 16 GB RAM var ve herhangi bir sorun yaşamadım. İleride RAM'e sıkıntı olur diye mi sürekli az RAM tüketen tarayıcılar öneriliyor yoksa bazı arkadaşlar arkada render mı alıyor sürekli? :D Nedir bu işin sırrı bilenler aydınlatırsa sevinirim.

Not: 8 GB ve altı RAM'li sisteme sahip kişilere yapılan önerileri ayrı tutuyorum.

Tarayıcılarda olduğu kadar boştaki kullanımı da abartan bir kitle var. Yahu, o RAM senin sisteminde kullanılması için yok mu? Kullansın işte. Zararlı kaynaklı bir problem olsa amenna ama çoğunluğu kullanıcıların kendi kuruntusu.

Az RAM tüketen tarayıcı önermede sorun yok ama o tarayıcıyı sırf daha az RAM tüketiyor diye önermek ve kullanmak mantıklı değil bence.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı