Tarayıcılarda Yavaş İndirme Hızı

Naneliwinston

Kilopat
Torrent veya steam gibi programlardan indirme yaparsam 1.5 gibi bi hızla iniyor ama tarayıcı üzerinden yaparsam en faza 30 40 KBps gibi bir hızla iniyor. Bunun nedeni nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yeni format attım. Hiçbir şey kuramıyorum bilgisayarıma.

Aynı olmak zorunda değil ki? Her program ve yazılımın indirme yöneticileri farklı olduğundan kullandığı protokoller farklı olduğundan farklı sonuçlar çıkması doğal. Bunun formatla düzelecek bir hali de yok zaten.
Hangisiyle hızlı indiriyorsa onunla indirin.

Torrent veya steam gibi programlardan indirme yaparsam 1.5 gibi bi hızla iniyor ama tarayıcı üzerinden yaparsam en faza 30 40 KBps gibi bir hızla iniyor. Bunun nedeni nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yeni format attım. Hiçbir şey kuramıyorum bilgisayarıma.
Hangi tarayıcı? Hangi işletim sistemi?

Her zaman en hızlı indiren program IDM. Torrent bile IDM'nin hızını geçemiyor. Torrent ile 1.5 Mbps indirirken IDM ile 2 Mbps hızına ulaşıyorum.

Haha çok komik. :D Bundan sonra p kaldırım / bunu koyarım sen nasıl istersen. Kullanıcı adından ne kadar akıllı olduğun buradan belli.
Kardeşim, sen Mbps ne demek biliyor musun? Megabit anlamına gelir. 2 megabit dediğin değer, 2'nin 8'de biri kadar megabyte yapar. Sen mesajında demişsin ki: "Torrent ile 1.5 Mbps indirirken IDM ile 2 Mbps hızına ulaşıyorum.". Bunun anlamı: " Torrent ile 192 kb/s iken IDM ile 256 kb/s hıza ulaşıyorum". Ben de bir bilgi vereyim dedim ama dalga geçtiğimi sanmışsın. Sağlık olsun. Öğrenmiş oldun şu an neyin ne anlama geldiğini. İyi günler, iyi forumlar.

Kardeşim, sen Mbps ne demek biliyor musun? Megabit anlamına gelir. 2 megabit dediğin değer, 2'nin 8'de biri kadar megabyte yapar. Sen mesajında demişsin ki: "Torrent ile 1.5 Mbps indirirken IDM ile 2 Mbps hızına ulaşıyorum.". Bunun anlamı: " Torrent ile 192 kb/s iken IDM ile 256 kb/s hıza ulaşıyorum". Ben de bir bilgi vereyim dedim ama dalga geçtiğimi sanmışsın. Sağlık olsun. Öğrenmiş oldun şu an neyin ne anlama geldiğini. İyi günler, iyi forumlar.
Bana bilmişlik taslama kardeş biliyoruz herhalde 2 Megabit hızla indiriyorum demek istedim orada. :D Tamam neyse kardeş iyi forumlar.. Fazla takılma böyle şeylere. ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı