Tarayıcıyı kapatınca GPU kullanımı %100 oluyor

Steven Gerrard

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Chrome ya da Edge tarayıcılarını kapatınca ekran kartımın kullanımı %100 oluyor. Bunu nasıl çözebilirim herhangi bir bilgisi olan var mı?

RTX 3060.
i5 10400F.
B460M Pro VDH.
2*8 HyperX Fury.
240 GB Apacer.
550W 80+

Dosya Ekleri

• gpu.png
    gpu.png
    280,9 KB · Görüntüleme: 69
Arkaplanda çalışan ve sisteme aşırı yük bindiren uygulamaları tespit ediniz. Tespit ettiğiniz uygulama sisteminiz ve diğer yazılımlarınız için kritik değilse görevini sonlandırınız. Ayrıca görev yöneticisinde çalışan uygulamaların ekran görüntüsünü dilerseniz bizimle paylaşabilirsiniz.

Arkaplanda çalışan ve sisteme aşırı yük bindiren uygulamaları tespit ediniz. Tespit ettiğiniz uygulama sisteminiz ve diğer yazılımlarınız için kritik değilse görevini sonlandırınız. Ayrıca görev yöneticisinde çalışan uygulamaların ekran görüntüsünü dilerseniz bizimle paylaşabilirsiniz.
Görev yöneticisinde hangi uygulamanın ne kadar gpu kullandığını nasıl tespit edebilirim hocam. Cpu'ya bakmaya biliyorum fakat gpu'yu bilmiyorum.

Görev yöneticisinde hangi uygulamanın ne kadar gpu kullandığını nasıl tespit edebilirim hocam. Cpu'ya bakmaya biliyorum fakat gpu'yu bilmiyorum.
Nvidia Control Panelinden de yapabilirsiniz.

1. Başlatı'tıkla.
  2. Denetim Masasına gidiniz.
  3. NVIDIA Control Panelini bulunuz.
  4. View (görünüm) altında Display GPU Activity Icon in Notification Area. (GPU aktivitesini bildirim alanında göster) işaretleyiniz.
  5. Bildirim alanına bir simge gelecek tıkladığında hangi GPU aktif size gösterecektir.
  6. @Steven Gerrard

Hocam dediğinizi yaptım buradan hangi uygulamanın ne kadar kullandığını nasıl tespit edebilirim (12 tane exe çıktı).
Nvidia Control Panelinden de yapabilirsiniz.

1. Başlatı'tıkla.
  2. Denetim Masasına gidiniz.
  3. NVIDIA Control Panelini bulunuz.
  4. View (görünüm) altında Display GPU Activity Icon in Notification Area. (GPU aktivitesini bildirim alanında göster) işaretleyiniz.
  5. Bildirim alanına bir simge gelecek tıkladığında hangi GPU aktif size gösterecektir.
  6. @Steven Gerrard

Geri
Yukarı