Tarih bunları unutmayacak

420_T

Hectopat
Makaleler
2
2 sayfa çıkacak yazıyı yazıp yazıp sildim, ufacık umudum vardı o da tükendi, ben de tükendim. Yapılan bu kadar şeyden sonra dünyanın hiçbir yerinde böyle olamazdı!

Atatürk bu millete zeki diyerek kendi jenerasyonu adına konuşmuş. Ben kendimi bu hastalıklı nesil için harcayamam, kusacağım artık.

Yıllar sonra bu milletin öz be öz çocukları tarafından bir ayağı ahirette olan gerici dedelerinin ve nenelerinin mirası tarihin tozlu sayfalarında büyük bir utanç lekesi olarak yerini alacak; savaşmadan işgal edilen, Nazi deneyine tutulmadan yarısının beyni yıkanmış bir nüfus, binlerce yıllık bir milleti yavaş yavaş bitirmek üzerine bilinçli ve çağ dışı işleyen bir politika... Fakir kalmaktan memnun, torpil, pudra şekeri, yolsuzluk Cumhuriyet ve demokrasi düşmanları, padişahçılık özlemi çeken insanlar, tarih bunu unutmayacak.

Celladına aşık olmuşsa bir millet... Daha fazla haklı sözlerle gerek yok boşa dil dökmeye, herkese hayatında başarılar.

Halkın iradesi yapacak bir şey yok.
Yanılıyorsun halkın iradesi Kılıçdaroğlu'nu seçti kalan kısım ise oy kullanmaya gitmedi...

Cumhuriyetin halkı olmaktan çıkmış saray rejimini özümseyenlerin iradesi bu.

Genele almıyorum ancak seçmenlerinin çoğunluğu ilkokul mezunu işçi tayfadan. Onlar için AKP'li olmayan herkes gayrimüslimdir. Ömrünün sonlarına yaklaşmış Osmanlı'dan asimile tek adam sevdalısı ihtiyarların, tarikatçıların, Hizbullahçıların, iş adamlarının, Arap hayranlarının, bunu açıkça belirten Türkiye ve Türkçülük düşmanı Hüda Par'lıların, Dolar ve Euro'nun artması işine gelen ülkeye tatile gelen tuzu kuru gurbetçilerin ve ülkeye kaçak gelen yabancı işgalcilerden oluşuyor. Bu söylediklerim büyük çoğunluğu, kemik tayfa. Beterin beteri var deyip, Kılıçdaroğlu'nu loser ilan edip destekleyenler de var.

Öte yandan CHP seçmen kitlesinin çoğunluğu ise AKP seçmeni gibi Müslüman olduğu için oy vereceğim düsturuyla hareket etmez, onların aksine yeri geldiğinde kendi partisini de eleştirmekten çekinmez, farklı kültürlere saygılı olacak kadar çağdaştır. Tek istediği yaşanılabilir Türkiye'dir.

Kiraların asgari ücretle aynı olmaması için, yolsuzluk olmaması, bütün resmi birimlerin bu aile şirketi yerine devlete tekrar bağlanması, geçmediği köprünün parasını ödemek gibi alakan olmayan vergileri ödememek, bir şey alınca aynısından 3 tane devlete almamak, benzinin 20 TL bir sütün ise 30 TL olmadığı refah ve adaletli Avrupa standartlarında Sosyal devlet olabilmek için oy veren insanlar.

Bunlar kesinlikle bir aşağılama değil tespittir!

Yanılıyorsun halkın iradesi kılıçdaroğlu'nu seçti kalan kısım ise oy kullanmaya gitmedi...

Genele almıyorum ancak seçmenlerinin çoğunluğu ilkokul mezunu işçi tayfadan. Onlar için AKP'li olmayan herkes gayrimüslimdir. Ömrünün sonlarına yaklaşmış Osmanlı'dan asimile tek adam sevdalısı ihtiyarların, tarikatçıların, hizbullahçıların, iş adamlarının, Arap hayranlarının, bunu açıkça belirten Türkiye ve türkçülük düşmanı HÜDA PAR'lıların, dolar ve Euro'nun artması işine gelen ülkeye tatile gelen tuzu kuru gurbetçilerin ve ülkeye kaçak gelen yabancı işgalcilerden oluşuyor. Bu söylediklerim büyük çoğunluğu, kemik tayfa. Beterin beteri var deyip, kılıçdaroğlu'nu loser ilan edip destekleyenler de var.

Öte yandan CHP seçmen kitlesinin çoğunluğu ise AKP seçmeni gibi Müslüman olduğu için oy vereceğim düsturuyla hareket etmez, onların aksine yeri geldiğinde kendi partisini de eleştirmekten çekinmez, farklı kültürlere saygılı olacak kadar çağdaştır. Tek istediği yaşanılabilir Türkiye'dir.

Kiraların asgari ücretle aynı olmaması için, yolsuzluk olmaması, bütün resmi birimlerin bu aile şirketi yerine devlete tekrar bağlanması, geçmediği köprünün parasını ödemek gibi alakan olmayan vergileri ödememek, bir şey alınca aynısından 3 tane devlete almamak, benzinin 20 TL bir sütün ise 30 TL olmadığı refah ve adaletli Avrupa standartlarında sosyal devlet olabilmek için oy veren insanlar.

Çok haklısınız tamamıyla fakat benim asıl değinmek istediğim nokta kiraların asgari ücretle aynı olmaması için CHP demişsiniz fakat hiç ileri için düşünmemize gerek yok Kahramanmaraş gibi bir doğu şehrinde bile en ucuz kira 8500 şu an burada ortalama aile 5 kişi desek 3+1 ev olsun 4+1 bile değil 3+1'ler en ucuz 8000 ve bunlarda derme çatma yıkılmamış ama içi berbat ve çok eski ve buna devlette müdahale edemez çünkü serbest piyasa.(çok fazla anlam bozukluğu olabilir Technopat'ın düzeltmesi berbat ediyor bazen).

Hocam bu seçimde yenilmemizin en büyük nedeni şu. İsterse halk açlıktan ölme seviyesine gelsin gene de sağ, sola vermiyor.

Yanılıyorsun halkın iradesi Kılıçdaroğlu'nu seçti kalan kısım ise oy kullanmaya gitmedi...

Genele almıyorum ancak seçmenlerinin çoğunluğu ilkokul mezunu işçi tayfadan. Onlar için AKP'li olmayan herkes gayrimüslimdir. Ömrünün sonlarına yaklaşmış Osmanlı'dan asimile tek adam sevdalısı ihtiyarların, tarikatçıların, Hizbullahçıların, iş adamlarının, Arap hayranlarının, bunu açıkça belirten Türkiye ve Türkçülük düşmanı Hüda Par'lıların, Dolar ve Euro'nun artması işine gelen ülkeye tatile gelen tuzu kuru gurbetçilerin ve ülkeye kaçak gelen yabancı işgalcilerden oluşuyor. Bu söylediklerim büyük çoğunluğu, kemik tayfa. Beterin beteri var deyip, Kılıçdaroğlu'nu loser ilan edip destekleyenler de var.

Kiraların asgari ücretle aynı olmaması için, yolsuzluk olmaması, bütün resmi birimlerin bu aile şirketi yerine devlete tekrar bağlanması, geçmediği köprünün parasını ödemek gibi alakan olmayan vergileri ödememek, bir şey alınca aynısından 3 tane devlete almamak, benzinin 20 TL bir sütün ise 30 TL olmadığı refah ve adaletli Avrupa standartlarında Sosyal devlet olabilmek için oy veren insanlar.

O zaman sende başka bir hayat amacı belirle, ölüm erken geldi gibi düşün bırak bu Dünyalık işleri bu kadar düşünmeyi. Boşver siyaseti şunu bunu. İsteyen bulsun.

Şahsen Kemal Kılıçdaroğlu gibi başarısız bir kişinin Cumhurbaşkanı, daha kendi aralarında anlaşamayan çıkarcılar masası, sırf oy almak için Kürt'lerle yapılan iğrenç ittifak, yapılan milyon tane ittifaktan sonra %1 bile oy alamayıp, vekil olarak CHP'yi sömüren küçük çıkarcı partiler yüzünden bu seçim kaybedilmiştir bu kadar beceriksiz bir muhalefeti seçmediği için halkıma teşekkür ediyorum.

Üzülerek bir şey söylemek istiyorum YSK'da bunu apaçık doğruladığına göre RTE Cumhurbaşkanı.

Maalesef ki biz Türk milleti çok çalıştık ve Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'da aynı şekilde çok çabaladı. Seçim sonuçlarında özellikle deprem bölgeleri Erdoğan'ın 3 gün geç gittiğini demesine rağmen yüksek oy alması bizleri üzdü diğer büyük iller (İstanbul, Ankara İzmir vb.) yerleri yine aldık. Belki Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş sadece Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsaydı daha iyi olabilirdi. Onun dışında da Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ittifakta gereksizdi.

Meral Akşener ilk turda bir oy Meral'e bir oy Kemal'e diyerek yanlış yaptı. Şimdi mantığını açıklayayım.

AKP: %34,87 millet vekili oy oranı
CHP: %25,57 millet vekili oy oranı
İYİ Parti: %9,77 millet vekili oy oranı

Hesaplama yapacak olursak:

25+9 = 34 olduğuna göre bu durumda çok rahat CHP TBMM'de olsaydı bence hem halk oy verirdi hem de Sinan Oğan'da desteklerdi. TBMM'de çoğunluk AKP'ye kalınca CHP kazansa bile AKP iş yaptırmaz diye düşünenler de oldu.

sırf oy almak için Kürt'lerle yapılan iğrenç ittifak,
Kardeşim, ülke de her türlü insan var. Terörist, Milliyetçi, Ateist, Gay, Lezbiyen, Mülteci, Vatansever, Dindar, Siyasal İslamcı hepsinin oyunu almaya çalıştı fakat o kadar fazla mülteci ve kendini vatansever sanan şahıs var ki yenemedik. Adaya atmayın suçu.

Şahsen Kemal Kılıçdaroğlu gibi başarısız bir kişinin Cumhurbaşkanı, daha kendi aralarında anlaşamayan çıkarcılar masası, sırf oy almak için Kürt'lerle yapılan iğrenç ittifak, yapılan milyon tane ittifaktan sonra %1 bile oy alamayıp, vekil olarak CHP'yi sömüren küçük çıkarcı partiler yüzünden bu seçim kaybedilmiştir bu kadar beceriksiz bir muhalefeti seçmediği için halkıma teşekkür ediyorum.
Hocam konu Kılıçdaroğlu ile alakalı değil. Sağ sola vermiyor işte. Bu kadar bariz.

Yeni konular

Geri
Yukarı