Tarih öğretmeni aldığı telefonu vermiyor

Adam suç maksatlı veya hırsızlık maksatlı aldığı zaman bunun adı gasp olur. Belli ki yaşınız küçük. Öğretmen yönetmeliğe uygun davranışta bulunmuş ki adamın unuttuğu kanaatindeyim. Kenarda köşede alıp bunları satan bir adam olsa bu adama gaspçı ve hırsız diyebilirsiniz.
23 yaşındayım da bunun yaş ile ne ilgisi var? Yetkisi olmayan birisi şahıs mülküne el koyuyor. Gasptır bu? Anneniz babanız öğretmen sanırım, çocukların ezilmesinden zevk duyuyorsanız söyleyin, okullar eğitim kurumudur hocam, yetki gösterme, ego okşama, zayıfı ezme kurumu değildir. Haberiniz olsun. Öğrenmeye gidiyorlar oraya, ezilip saçma sapan mevzuları dert edinmeye değil.

23 yaşındayım da bunun yaş ile ne ilgisi var? Yetkisi olmayan birisi şahıs mülküne el koyuyor. Gasptır bu? Anneniz babanız öğretmen sanırım, çocukların ezilmesinden zevk duyuyorsanız söyleyin, okullar eğitim kurumudur hocam, yetki gösterme, ego okşama, zayıfı ezme kurumu değildir. Haberiniz olsun. Öğrenmeye gidiyorlar oraya, ezilip saçma sapan mevzuları dert edinmeye değil.

Okullar eğitim kurumudur, ders esnasında telefon kullanma yeri değildir.

Ders esnasında telefonu aldıysa arkadaşları şahittir zaten. Arkadaşları ile gidip istemeli yanaşmazsa idareye şikayet edilmeli.

Benim yanlış hatırlamıyorsam 1968'de üniversite mezunu olan hocam vardı. Muhtemelen 70-75 yaşlarındaydı.

Bu tarz yaşlı öğretmenlerin kesinlikle görevden alınması lazım. Bahsettiğim öğretmen yüzünden lisede matematikten nefret etmiştim. Çünkü adam anlatamıyor. Aradaki uçuruma bak, 50-60 yaş fark var.

Annen baban ile konuşmalısın. Çözüme ulaşmıyorsa müdüre, oradan da MEB'e, oradan da savcılığa gitmelisin. Düpedüz gasp çünkü bu.
Hiç güleceğim yoktu.
Ee? Bunun cezası telefona el koyup çocuk kandırır gibi ''Aaa bak telefon yok gitmiiişş, yok ki telefon bilmiyoruz'' diyip şahsi mülke el koymak mıdır? :D
İdareye bırakmıştır ve telefonun bende olmadığını söylemiş.

Geri
Yukarı