Tasarım ve animasyon okuyan için tavsiye

nemo

Hectopat
Bu sene zorda olsa bir yeri tutturdum ve bilgisayar destekli tasarım ve animasyon bölümünü kazandım. Okulların açılmasına ne kadar kaldı bilmiyorum ama bu bölümde okumuş veya tasarım & animasyon hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olan arkadaşlardan öneriler, tavsiyeler istiyorum.

Ne tarz tavsiyeler? İşte, şu programa öğrenmeye asla başlama, getirisi yok. Şu alanda iş bulabilirsin ama şartları zor. Bu ders, konu çok zor, şimdiden kendin öğrenmeye başla... Gibi tavsiyelere ihtiyacım var. Açıkçası bölümde ne öğreneceğiz, ne yapacağız hakkında da bilgi sahibi değilim. Baya video izledim araştırdım ama hala kafamda bir şey oluşmadı. Ne olacağımı da açıklayabilecek varsa iyi olur. :D.

DGS ile yazılım mühendisliğine geçiş yapılabiliyormuş fakat eh... Ben ders çalışabilsem zaten direkt 2 yıllık değil 4 yıllık bir bölüm kazanmaya çalışırdım. Ailemi devamında mühendis olabilirim diye geçiştirdim fakat bu bölümde ilerlemek istiyorum. Şu anda elimde olan tek şey yüksek hayal gücüm ve karakalem çizim tasarım yeteneğim. Bu bölümde işe yarayacağını umuyorum. Ek olarak, grafik tablet diye bir ürün gördüm. Sizce alınır mı? Teşekkürler, sorularım bu kadar.

Hemen maya 2020 öğrenmeye başla. O bölümde en çok o işine yarayacak. Grafik tablet 3D animasyon için pek de gerekli değil. Ortalama bir bilgisayar yeter. Reklam şirketlerinde iş bulabilirsin diye hatırlıyorum. Biraz araştırmak lazım. Animasyon yapacaksınız en basitinden. :D eğer işini seviyorsan, çok eğlenceli bir bölüm olur. Kafanızda bir şey oluşması için "mrbrightside" isimli wiewmodel animator yani FPS görüş açısı animatörünü izleyebilirsiniz.

Hemen maya 2020 öğrenmeye başla. O bölümde en çok o işine yarayacak. Grafik tablet 3D animasyon için pek de gerekli değil. Ortalama bir bilgisayar yeter. Reklam şirketlerinde iş bulabilirsin diye hatırlıyorum. Biraz araştırmak lazım. Animasyon yapacaksınız en basitinden. :D eğer işini seviyorsan, çok eğlenceli bir bölüm olur. Kafanızda bir şey oluşması için "mrbrightside" isimli wiewmodel animator yani FPS görüş açısı animatörünü izleyebilirsiniz.
Çok çok sağolun, hemen bakıyorum.

Sıkıcı olabilir veya gözünüzde büyüyebilir ama işi bildikten ve sevdikten sonra o 5 saat, 5 dakika gibi geliyor.
Beni tanısanız bu iş için ne kadar uygun olduğumu anlardınız. Şimdi psikopat gibi saatlerce Maya çalışacağım. :D Sadece rehbere ihtiyacım vardı, bu iyiliğinizi unutmayacağım.
Sıkıcı olabilir veya gözünüzde büyüyebilir ama işi bildikten ve sevdikten sonra o 5 saat, 5 dakika gibi geliyor.
Hocam Maya ücretliymiş. Blender ile başlasam nasıl olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı