Tasarım ve Yazılım için 4000 TL civarında laptop önerisi

aranyhid

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Adobe indesign, Vegas Pro, zbrush gibi tasarım-edit/veya yazılım programlarını kullanabileceğim, hızlı bir laptop arıyorum. Bölümümden dolayı işim çoğunlukla essay yazma olacak ama ekstra ilgim olan konulara da yöneleceğim, yani profesyonel değilim. Oyun oynamayacağım. Ne önerebilirsiniz? Şu an piyasadan hiç haberdar değilim, bütçem 3-4K arası. O fiyata bulunamazsa üstüne koymaya çalışırım yani üstünde de önerebilirsiniz. Bir de çok ağır olmasa güzel olur taşıyacağım sürekli bir yerden bir yere. Çok teşekkürler

Merhaba. Adobe indesign, Vegas Pro, zbrush gibi tasarım-edit/veya yazılım programlarını kullanabileceğim, hızlı bir laptop arıyorum. Bölümümden dolayı işim çoğunlukla essay yazma olacak ama ekstra ilgim olan konulara da yöneleceğim, yani profesyonel değilim. Oyun oynamayacağım. Ne önerebilirsiniz? Şu an piyasadan hiç haberdar değilim, bütçem 3-4K arası. O fiyata bulunamazsa üstüne koymaya çalışırım yani üstünde de önerebilirsiniz. Bir de çok ağır olmasa güzel olur taşıyacağım sürekli bir yerden bir yere. Çok teşekkürler.

Öncelikle 4000 TL'yi biraz aşmalısın işlemcinin süper olması lazm bir de RAM 8 GB SSD'de şart yani HP 15S-EQ0002NT 8XJ73EA AMD Ryzen 3 3200U 2.60GHz 8GB 256GB SSD 15.6" HD Win10 Home Notebook - incehesap.com bunu tavsiye ederim fakat ekran kartı çöp sadece görüntü veriyormuş gibi düşün :D
Öncelikle 4000 TL'yi biraz aşmalısın işlemcinin süper olması lazm bir de RAM 8 GB SSD'de şart yani HP 15S-EQ0002NT 8XJ73EA AMD Ryzen 3 3200U 2.60GHz 8GB 256GB SSD 15.6" HD Win10 Home Notebook - incehesap.com bunu tavsiye ederim fakat ekran kartı çöp sadece görüntü veriyormuş gibi düşün :D
Ayrıca çok satanların arasında.

Çok teşekkürler:) Dediklerinize bakacağım

Ayrıca çok satanların arasında.

İşlemci + 8gb ram + ssd dışında bakmam gereken şey nedir? Ben kendim de araştırayım biraz. En son 2-3 sene önce pc topladığımda ryzen 5 1600 piyasada çok iyiydi işlemci olarak ama şu an değişmiştir tabii. Biraz bilgilendirebilirseniz çok sevinirim :)

Çok teşekkürler:) dediklerinize bakacağım.

İşlemci + 8 GB RAM + SSD dışında bakmam gereken şey nedir? Ben kendim de araştırayım biraz. En son 2-3 sene önce PC topladığımda Ryzen 5 1600 piyasada çok iyiydi işlemci olarak ama şu an değişmiştir tabii. Biraz bilgilendirebilirseniz çok sevinirim :)

Oyun oynamayacaksan ekran kartını çok abartma RAM 8 GB yeter SSD şart işlemcininde iyi olması lazm sadece bu 3 şeye değer ver.

Geri
Yukarı