Tasarım yapmak için fare önerisi

Ben yıllarca ev ortamında Corsair M65 ile modelleme yapıyorum sadece mouse orta tuşunun sağ makro tuşunda olması bile yetiyor. Elbette Mx Ergo ayrı bir deneyim sunuyor özellikle Retopo yaparken fazlasıyla rahat bir deneyim sunuyor.
Hocam dediğiniz fareler konu sahibinin attıklarını en az 4 kat aşıyor, alması çok zor olur.

Tasarım işi emek işidir. Emek için para vermekte bir sakınca yok.
Ayrıca gerekli açıklamayı da yaptım zaten okursanız en altta.

Konu sahibinin mesajını okumadan fare linkleri atıyorsunuz. Ben zaten bir sakınca olduğunu da söylemiyorum. Arkadaş 200TL bandında 2 fare atmış sizde 1.500TL'lik fare atıp ayrı bir deneyim falan diyorsunuz.

Konu sahibinin mesajını okumadan fare linkleri atıyorsunuz. Ben zaten bir sakınca olduğunu da söylemiyorum. Arkadaş 200TL bandında 2 fare atmış sizde 1.500TL'lik fare atıp ayrı bir deneyim falan diyorsunuz.

Vermiş olduğum linkler eğer arkadaşımız kararlıysa işine yarayacaktır ve/veya aklında bir fikir olarak kalacaktır.
Bilgisayardan 3 boyutlu tasarım yapmayı düşünüyorum

Göndermiş olduğu linklerle bağlantılı bilgiyi de
Ancak Mouse orta tuşu sağ butonlara atanabilen herhangi bir makrolu Mouse işini fazlasıyla görür.
Burada yeterince net ifade ettiğimi sanıyorum.

Açık bir biçimde izah etmem gerekirse 3D modelleme yazılımlarının neredeyse hepsine M3 yani Mouse Orta tuşu navigasyon tuşudur. Bu tuşun konumu çalışırken pek de rahat olmadığı için kenarına tuş atanabilen bir mouse kullanılması her türlü işini kolaylaştıracaktır.

Yukarıdaki linklerde verdiğim mouselar bu navigasyon işini yüksek hassasiyetle yapmanıza yaramakla kalmayıp Gesture kısayollarına da hızlı erişim sağladığı için diğer eliniz klavyede değilken bile konforlu bir şekilde çalışabiliyorsunuz.

Hepinize teşekkür ederim henüz tam karar veremedim 200 TL bandında olması benim için daha makul 1000 kusur TL'lik mouse abartılı buluyorum. Sanirim biraz daha arastiracagim.

Yeni konular

Geri
Yukarı