Tasarlanan postu çalan sayfaya ne yapılabilir?

@my last mistake hocam tasarımın PSD dosyası yok ama taslak tasarımının PSD dosyası var. Olur mu? Direktmen taslak üzerinden düzenleyip paylaşıyorum. Ayrıca post kaydırmalı ve her fotoğraf bilgisayarda var. Kaydedilme tarihi falan da var.
Birebir eserin orjinali olması lazım. Taslak kısmı bir şey ifade etmeyebilir ama şöyle olabilir Siz zaten postu çalandan önce sayfanıza koydunuz değil mi? ve taslak anca bu şekilde işe yarayabilir.

Hani taslağı belki internette gösterip, fikir alma durumu olabilir diye dedim önce koyma durumunu. Bu hatayı ben de yapıyorum, yaptığım bir tasarımı internette koyuyorum fikir almak için. Yanlış bir durum. O anda o tasarım başka şekillere sokulup bütün emeğiniz çalınabilir hak da talep edemezsiniz.

Dediğim gibi post çalınmadan önce koyduysanız sayfanıza taslakla birlikte işe yarar.

Bütün fotoğrafa saydam şekilde @kullaniciadi nizi yazın böylece kendi logolarını koyamazlar ve sansürleyemezler.
Hocam clone stomp tool diye namert bir araç var alfa layer mı kalır onla. İstediği gibi silip istediği logoyu yazıyı yazar.

@my last mistake evet hocam koydum. Adam zaten benim sayfadan çalmış. Taslak da var, sayfada da paylaştım. O zaman ben bu arkadaşa 1 hafta gibi bir süre vereyim, eğer yanıt vermezse ve silmezse, direktmen suç duyurusunda bulunacağım.

Sağ olun.

Arkadaşlar merhaba.

Bir Instagram sayfam var. Sayfamda kendi ellerimle tasarladığım paylaşımlar var. Photoshop ile tasarlıyordum. Şaka gibi, cidden komik bir durum. Sayfanın, daha doğrusu bir bilişim şirketinin Instagram sayfası gelmiş ve benim sayfamdaki postu çalmış. Cidden gülüyorum. Komik olan taraf ise, benim sayfamın adının yazdığı yere, kendi logolarını direkt koymuşlar. Logolarının arka planlarını dahi silmemişler :D

Ne yapabilirim? Cidden sinirim bozuluyor. O kadar uğraşıyorum, adam geliyor benim postumu çalıyor.

Direk hesabı bildir geç taklitden uyarı alır.

Arkadaşlar adam paylaşımı kaldırmış. Sayfamda, hikayede ifşa etmiştim ve ayrıca, Instagram'a telif konusuyla şikayette bulunmuştum. Sayfa da bulunmuyor. Ya sayfa kapandı, ya da adam kendisi geçici olarak kapattı. Sağ olun :D

Birebir eserin orjinali olması lazım. Taslak kısmı bir şey ifade etmeyebilir ama şöyle olabilir Siz zaten postu çalandan önce sayfanıza koydunuz değil mi? ve taslak anca bu şekilde işe yarayabilir.

Hani taslağı belki internette gösterip, fikir alma durumu olabilir diye dedim önce koyma durumunu. Bu hatayı ben de yapıyorum, yaptığım bir tasarımı internette koyuyorum fikir almak için. Yanlış bir durum. O anda o tasarım başka şekillere sokulup bütün emeğiniz çalınabilir hak da talep edemezsiniz.

Dediğim gibi post çalınmadan önce koyduysanız sayfanıza taslakla birlikte işe yarar.

Hocam clone stomp tool diye namert bir araç var alfa layer mı kalır onla. İstediği gibi silip istediği logoyu yazıyı yazar.
Yok ya heryerde 100 tane yazı olursa postu mahvetmeden silemez.

Geri
Yukarı