Tasarlanılan bilgisayar firmalara satılabilir mi?

Sezon ve bölümü biliyorsun da ismini mi bilmiyorsun? :D son izlenenlerden bakıp söylesene merak ettim.

Dizinin ismini unuttum gerçi çok önce izledim diziyi 1 yıl falan olmuştur web sitesinde izledim Netflix'den değil o yüzden geçenler de o kadar baktım bulamadım bulsam yeniden izliyeceğim de. Hatırladığım tek şey 4 bölümlük bir şey olduğu o kadar.

Biraz gerçekçi olalım. Firmalar senelerce okumuş, mesleğinde kendini geliştirmiş mühendisleri ve tasarımcıları işe alıp o bilgisayarları tasarlatıyor.

Bilgisayar tasarlamak da göründüğü kadar kolay bir iş değil. "2 dikdörtgen çizelim bilgisayara benzesin, biraz da havalı yapalım. Oldu bitti, buyurun bilgisayar." Demekle olmuyor. Ergonomisi, hava sirkülasyonu, fan boyutu, cihaz ağırlığı ve ağırlığa uygun kullanılacak malzeme, cihaza uygun panel seçimi ve panel boyutu... Uzar da gider bu liste.

Kimse gidip bir çocuğu işe alıp proje denetmeni yapmaz, yaptığı tasarımı üretime sokturmaz. Adı üstünde, dizi. Vakit geçirmek ve kimine göre ufuk açmak için var, gerçekte olabileceği için değil.

Biliyorum mümkün olmadığını da ne bilim dizide çok gerçekçi gelmişti bana bir sorayım dedim.
Sağ ol.

Arkadaşlar, bir dizide görmüştüm. Çocuk bilgisayar tasarlıyor (şablon falan donanım), bunu da bilgisayar firmasına götürüyor, firma beğeniyor, çocuğu işe alıyor proje deneticisi olarak. Böyle bir şey mümkün mü? Tasarladığın iyi bir PC ürününü firmalara satabiliyor musun?

Amerikan rüyası.

Geri
Yukarı