Taşınabilir 1 TB HDD Önerisi

Ben de bu konuda başlık açacaktım ki siz açmışsınız. Benim de sabitdisk hata vermeye başladı. Fotoğraflarımı yedeklemek için harici disk almak istiyorum. Biraz araştırdım. En uzun ömürlüsü Samsung'lar gibi duruyor. Benim için hızdan ziyade, uzun süre dayanması önemli. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikir verirse, kullananlar tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

Hepsi iyi, istediğini tercih et. Yorumlara da bakarsın.

bu ürünü kullandım. Gayet iyiydi öneririm.
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
Ben de bu konuda başlık açacaktım ki siz açmışsınız. Benim de sabitdisk hata vermeye başladı. Fotoğraflarımı yedeklemek için harici disk almak istiyorum. Biraz araştırdım. En uzun ömürlüsü Samsung'lar gibi duruyor. Benim için hızdan ziyade, uzun süre dayanması önemli. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikir verirse, kullananlar tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.
Ben 280 TL civarına Toshiba, Seagate ve WD buldum ama hepsi için bir sürü kötü yorumlar yapılmış. Herhalde şuan için samsung en iyi tercih olacak gibi duruyor.

Hepsi iyi, istediğini tercih et. Yorumlara da bakarsın.
Seagate ve WD için bir çok olumsuz yorum var internette. 1 sene sonra bozuldu diyende var yarısı dolduktan sonra aşırı derecede yavaşladı diyende var. Bu arada WD disklerde televizyonlarda görmeme sorunu olabiliyormuş.

Samsung almanızı önermem. Diskin kartı direk usb çıkışlı, sata dönüştürücülü olması daha sağlıklı. Bir sorun çıktığında sabit diskmiş gibi bağlayıp halledebiliyorsunuz. Fakat samsungda bu olay yok usb bozulursa direk kullanılamaz hale geliyor ekstra masraf yapmazsanız.

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Ben 280 TL civarına Toshiba, Seagate ve WD buldum ama hepsi için bir sürü kötü yorumlar yapılmış. Herhalde şuan için samsung en iyi tercih olacak gibi duruyor.

Seagate ve WD için bir çok olumsuz yorum var internette. 1 sene sonra bozuldu diyende var yarısı dolduktan sonra aşırı derecede yavaşladı diyende var. Bu arada WD disklerde televizyonlarda görmeme sorunu olabiliyormuş.
Yaklaşık 1.5 yıl falan kullanmıştım ürünü. İçine oyunlarımı depoluyordum. Daha sonrasında bir fotoğrafçıya sattık 200 TL'ye yanlış hatırlamıyorsam. Adam da kullanıyor şu an sorunsuz bir şekilde. Ayrıca ürün hiç bozulmadı elimdeyken. 1-2 kere de yere düşürmüşümdür hatta. Hiç bana mısın demedi.

Ben dün Seagate Expansion siparişini verdim. arkadaşımın yaklaşık 7 yıldır kullanması, Samsung'un ve WD'nin Seagate'den mekaniğini aldığı söylentisi ve olumlu yorumları da dikkate alarak verdim. İnşallah pişman olmam.

Yaklaşık 1.5 yıl falan kullanmıştım ürünü. İçine oyunlarımı depoluyordum. Daha sonrasında bir fotoğrafçıya sattık 200 TL'ye yanlış hatırlamıyorsam. Adam da kullanıyor şu an sorunsuz bir şekilde. Ayrıca ürün hiç bozulmadı elimdeyken. 1-2 kere de yere düşürmüşümdür hatta. Hiç bana mısın demedi.
Yukarıda bazı arkadaşlar samsung için kötü yorum yapmışlar. Böyle olunca insan ikilem de kalıyor ya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı