Taşınabilir Hard Disk görülmeme sorunu

salihhalli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
WD elements 1 TB taşınabilir hard disk almıştık arkadaşımla aynı anda. Onun hard diskini 2 ay önce pc görmedi bir anda hard disk çalışmamaya başladı. Çalışıyor gösteriyor ama Bilgisayarım> bölümünde görünmediği için içine girip dosyalara bakılmıyor. Daha sonra WD'ye sorunu bildirdi ve yeni bir harddisk verdiler ama tüm dosyaları yok oldu tabi.

Ben de yurtdışı bir çok ülkeyi gezdikten sonra tüm dosyaları içine attım ve geçen taktığımda bir anda 0 mb'a düşüyordu aktarım sonra artıp tekrar gönderiyordu önemsemedim. Ancak bugün taktım ve ''aygıt düzgün çalışıyor'' demesine rağmen malesef Bilgisayarım bölümünde görünmüyor ve dosyalara erişemiyor.

Arkadaşlar tüm fotoğraflarım ve videolarım harddisk içinde bunları kurtarma şansım yok mu? Bir şekilde hard diske bağlanıp dosyaları aktaramaz mıyım? Söz konusu fotoğraf ve video olduğu için hiçbir şekilde geri dönüşüm yok lütfen bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten bu müthiş cevap için teşekkür mü etmem gerekiyor? Bilgisayarımda görünmeden nasıl biçimlendireceğim? Ayrıca biçimlendirsen tüm fotoğraf ve videolar gidecek. Adminlerden biri bilgisi varsa yazabilir mi lütfen?

Disk yönetiminde HDD görünüyor mu? Görünüyor ise HDTUNE error scan testi yapıp sonucu paylaşın. Badsector yok ise bir ihtimal kurtarılabilir. Eğer hdd üzerinde bir işlem yapmadıysan ihtimaller var.

Evet disk yönetiminde görünüyor ve sorunsuz çalışıyor diyor. Hiçbir işlem yapmadım. Zaten hiçbir hasar da vermedim 2 aydır seyahatte iken HDD evde duruyordu sorunsuz bir şekilde.

Pardon Disk Yönetiminde görünmüyor. Aygıt yöneticisinde görünüyor. Disk Yönetiminde nasıl gösterebilirim ki ? Şu an bu bilgisayardaki Diski okudu sanırım.

hdtune.jpg

Bu düzgün çalıştığına dair fotoğraf.
aygıt.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı