Taşınabilir Medya Oynatıcılarında Güvenlik ve Virüse Karşı Taramak

nocseiz

Hectopat
Sony Walkman MP3 player ı çıktı işleri için kullanmaya başladığım zaman bir şey farkettim. tarama seçeneği bulamıyorum!

Yıllardır Kaspersky kullanıyorum ve eski mp3 oynatıcım USB bellek gibi sisteme tanıtıldığı için sıkıntı çekmeden tarardım. Lakin Sony, 'Portable Media Device' olarak sistemde görünüyor ve içindeki dosyaları sisteme kopyaladıktan sonra tarama yapma dışında bir yöntem de bulamadım... (aslında sistemi yeniden başlatıp boot ekranında Hiren's gibi bir araçla tarama mümkün olabilir sanki... Tabii onunla kim uğraşacak ayrı :))

Öğrenmek istediğim birkaç şey var. Acaba bir sürücü yükleyerek bu cihazı sisteme USB bellek olarak tanıtma imkanım olabilir mi? Portable media device olarak bağlanan, mp3 oynatıcınızda virüs bulaşması yaşadınız mı? Normal USB belleğe göre daha mı yüksek ya da düşük bulaşma ihtimaline sahip?

Kaspersky kullanıyorsan sorun yok takılan her cihazı taktığın da sisteme giriş yapan her dosya ve veriyi tarıyor senin taramana gerek yok. Kaspersky rescue ile Tarayabiliyorsan tararsın taranmıyorsa da gerekli değil.

Ne yazık ki kullandığım sürüm (Kaspersky Pure 9) otomatik tarama yapmıyor. Sadece normal USB belleklerde bahsettiğiniz tarama ekranını çıkartıp tarıyor... (Acaba benim antivirüs yazılımında mı bir sorun var? Tekrar kurmaya gerek olacağını düşünmüyorum ama...)

Yalnız Kaspersky koruması hakkında kesinlikle haklısınız. Kopyaladığım her dosyayı hatta açtığım her klasöre hızlıca gözatıp çok bilinen bir virüs ile karşılaşırsa beni uyarıyor. ('Dosya Koruması' düzeyi düşük olduğu için 'neredeyse' dedim. Yoksa bildiğiniz gibi 'Yüksek' seviyesinde elinden bir şey kaçamaz ;))

Elinizdeki Pure R2 versionu hayır antivirüsünüz de bir sorun yok bazı aygıtlarda bu durum bellek olarak görmediği için donanım Tarama ekranı çıkmıyor Ancak dediğim gibi herhangi bir dosya ve veri akışı sezerse tarama yapıyor zaten.
Elinizdeki sürüm biraz eski sayılır Pure 3'e Güncelleme olanağınız var ise güncelleyin. Güncel sürüm her zaman daha iyidir,Lisansınız geçerli olacaktır çoğunlukla ancak ilk olarak kaspersky yetkililerinden öğrenip Ona göre lisansınızı Pure3'e göre yeniletebilirsiniz. Aslında Pure'ye Pek ihtiyaç duyulmaz eğer ihtiyaç duyuyorsanız devam edin eğer şifre koruma veya bunun gibi özellikleri Fazla geliyor ise KIS 2013 size yeterli gelecektir.

Yukarda da bahsettiğim gibi Kaspersky Rescue ile bir tarama gerçekleştirebilirsiniz içini görebiliyor ise.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı