Taşınabilir monitörler neden pahalı?

erenkaya25

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Samsung dex için taşınabilir monitör bakıyordum ancak örneğin bu laptop (örnek olarak sadece) 2900₺ olarak satılıyorsa eğer, sadece taşınabilir bir monitör daha ucuzdur diye düşünmüştüm. Çünkü klavye ve klavyenin altındaki anakart, işlemci, RAM, soğutma bileşenleri gibi şeyler yok içerisinde. Bulabildiğim uygun fiyatlı taşınabilir monitörlerden biri olan bu monitör ise 4.299₺'den satılıyor. Bir anlam veremedim. Attığım laptopu alıp kullanmam veya ona dex bağlamam daha mantıklı kalıyor şu durumda.

Aliexpress'deki markalar hariç ucuz bir şey bulamazsınız hocam. Bir ara çok çok çok araştırdım en ucuzu 4K maalesef.

Normal monitörler bile daha uygun çok garip bir durum :D
Rahatça taşınabildiği için daha pahalı zaten🥲

Tüm sorularınızın cevabı, taşınabilir monitörlerin yeni teknoloji olması. Yeni teknolojiler her zaman pahalı olur, tıpkı şuan katlanabilir telefonlar gibi. Yeni olduğu için talep az, talep az olduğu için üretimi de az.

Hocam normal monitörden tek farkı ayakları yok. O da küçük olduğu için zaten. Bana kalırsa panel alıp kendi taşınabilir monitörünüzü yapın daha uyguna gelir :D
Valla bunu araştırıcam sanırım cidden hahah. Evde eski bir monitörüm ve bir de laptop panelim var. Daha önceleri yapmayı düşünüyordum ancak okul falan derken iptal oldu, şimdi tekrar başlama zamanı sanırım.

Herkes kendi kendine cevap üretip atmış ama IPS panel sıradan bir laptop monitöründen farksız aslında taşınabilir monitör denen şey. Normal panele HDMI çıkışı vs. bağlanan bir monitörün 4k civarından başlaması çok saçma sadece..

Valla bunu araştırıcam sanırım cidden hahah. Evde eski bir monitörüm ve bir de laptop panelim var. Daha önceleri yapmayı düşünüyordum ancak okul falan derken iptal oldu, şimdi tekrar başlama zamanı sanırım.

Herkes kendi kendine cevap üretip atmış ama IPS panel sıradan bir laptop monitöründen farksız aslında taşınabilir monitör denen şey. Normal panele HDMI çıkışı vs. bağlanan bir monitörün 4k civarından başlaması çok saçma sadece..
LCD Controller Board diye geçiyor hocam. Biraz vaktim olsa 4 tane laptop panelim var çok güzel şeyler çıkarırım da işte maalesef...

Yeni konular

Geri
Yukarı