Taşınırken mutfaktaki 3'lü set bırakılmalı mı?

TALİANT

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Biz evimizi sattık memleket Kayseri'ye taşınıyoruz evin alanlarda yaşını başını almış karı koca dün babamı aramışlar konuşmuşlar babam mutfaktaki ocak, davlumbaz ve fırını demiş biz alacağız götüreceğiz diye çünkü taşınırken adam almış biz kendimiz satın almıştık. Adam demiş yok götürmeyin benim yok demiş bizim satın aldığımızdan dolayı götürme hakkımız yok mu? Bir de babam bırakalım diyor. Arçelik, bir de kaliteli. Arkamızdan beddua etmesinler diye babam bırakalım diyor ancak evi alırken hiç bu konu açılmadı. Evi aldıktan sonra bu konuyu açması bana göre evindekileri sattı ve uyanıklık ediyor. Ne yapmalıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evi boşatmış ve sadece onları evde bırakıp pazarlık ettiyseniz. Vermelisiniz. Ev eşya dolu ilen pazarlık edip boşaltacaksanız. Bence Fırın ve set üstü ocak alınır, davlumbaz alınmaz. Ama çok göreceli bir durum, detaylar önemli

Biz evimizi sattık memleket Kayseri'ye taşınıyoruz evin alanlarda yaşını başını almış karı koca dün babamı aramışlar konuşmuşlar babam mutfaktaki ocak, davlumbaz ve fırını demiş biz alacağız götüreceğiz diye çünkü taşınırken adam almış biz kendimiz satın almıştık. Adam demiş yok götürmeyin benim yok demiş bizim satın aldığımızdan dolayı götürme hakkımız yok mu? Bir de babam bırakalım diyor. Arçelik, bir de kaliteli. Arkamızdan beddua etmesinler diye babam bırakalım diyor ancak evi alırken hiç bu konu açılmadı. Evi aldıktan sonra bu konuyu açması bana göre evindekileri sattı ve uyanıklık ediyor. Ne yapmalıyız?

Baban konuşurken detay vermesi gerekirdi. Aslın da almanız lazım. Almayacaksanız da parasını almanız lazım.

Evi satarken eşyalı satıp satmadığınıza bağlı olarak kombiyi bile söküp götürebilirsiniz. Oturulup konuşulup anlaşılacak şeyler bunlar.

Benim taktığım ampulü götüren kiracı bile gördü bu gözler. Kapıyı sökmediklerine şükretmekle yetindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı