"taskmgr.exe Windows tarafından bulunamıyor" hatası

deszzzu

Hectopat
Daha fazla  
Zula'yı indirdim, zulasetup.exe'yi açmaya çalıştım karşıma bu çıktı sebebi nedir? Nasıl düzelir?

1605795771810.png

CMD'yi normal olarak açabiliyorum zaten, yönetici olarak açmak için böyle yaptım. Ve virüs bulaşsa bile yazdıklarımı okuyun, silinmemiştir büyük ihtimalle. Ama bilmiyorum, bu arada Malwarebytes taramayı bitirdi, zararlı yazılım bulmadı.

İşte dediğime göre virüs uygulamaları yönetici olarak açmanızı engelliyor, built-in admin hesabına geçiş yapıp oradan işlemleri yapmanız lazım ama maalesef bunun için CMD'nin yönetici olarak çalışması gerekiyor :/

Kaspersky ile tara.
Kaspersky pc'de yok indiririm bu arada yazdığımı okur musunuz? Silinmemiş olabilir görev yöneticisi.
Virüs nasıl bulaşabilir ki, steam, resmi sitelerden oyunlar uygulamalar indirdim son zamanlarda.

Bu arada yönetici olarak açmak için not defterine open cmd yazıp bat olarak farklı kaydettim, bat ı yönetici olarak çalıştırdım, hata yine aynı sadece taskmgr.exe yerine bat dosyasının adı ve cmd.exe yazıyor, ama cmd ye normal olarak girebiliyorum yani silinmemiş, bat dosyası da ekranda görüyorum o da silinmemiş. Yani büyük ihtimalle görev yöneticisi de silinmemiş. Nasıl düzelticem bu hatayı?

USB'den format var. (Bildiğime göre.)
Nasıl yapılıyor? 16 GB'lik (bilgisayara takınca 14,6 GB gözüküyor.) bi USB var elimde.
İşte dediğime göre virüs uygulamaları yönetici olarak açmanızı engelliyor, built-in admin hesabına geçiş yapıp oradan işlemleri yapmanız lazım ama maalesef bunun için CMD'nin yönetici olarak çalışması gerekiyor :/
Güvenli modda nasıl çalıştırabilirim veya nasıl kendi hesabıma yönetici verebilirim?

Nasıl yapılıyor? 16 GB'lik (takınca 14, 6 GB gözüküyor.) bir USB var elimde.

Güvenli modda nasıl çalıştırabilirim veya nasıl kendi hesabıma yönetici verebilirim?

Açılırken F8'e basıp oradan güvenli moda geçebilirsin. Kendi hesabına verilen yönetici trustedınstaller yani built-in admin hesabı kadar erişim alamaz maalesef.
Size nasıl format atılacağını anlatmamı ister misiniz, Discord'dan arkadaşlık atın, size Dm'den anlatacağım. İmzamda yazıyor hesabım

Açılırken F8'e basıp oradan güvenli moda geçebilirsin. Kendi hesabına verilen yönetici trustedınstaller yani built-in admin hesabı kadar erişim alamaz maalesef.
Anladım. Peki şu an ne yapmam gerekiyor tam olarak? hatayı düzeltmek için. CMD'yi yönetici olarak başlatamıyorum.

Anladım. Peki şu an ne yapmam gerekiyor tam olarak? Hatayı düzeltmek için. CMD'yi yönetici olarak başlatamıyorum.

İnternette neden uygulamalar yönetici olarak çalıştırılmıyor araması yapabilirsin, çok büyük ihtimalle forumlarda aynı sorunla karşılaşılmıştır.
Edit:
Discord'dan arkadaşlık atmanı bekliyorum, çözüm bulamazsak sana nasıl format atılacağını göstereceğim :) (Yazılı)

Bakacağım.
İnternette neden uygulamalar yönetici olarak çalıştırılmıyor araması yapabilirsin, çok büyük ihtimalle forumlarda aynı sorunla karşılaşılmıştır.
Edit:
Discord'dan arkadaşlık atmanı bekliyorum, çözüm bulamazsak sana nasıl format atılacağını göstereceğim :) (Yazılı)
İstek gönderdim, kabul etmenizi bekliyorum.

Konu hala aktif mi bilmiyorum. Genel yöntemler işe yaramadıysa ve System32'de taskmngr.exe duruyorsa alttaki reg kaydına git. Orada farklı bir adres değeri varsa sil. Bende böyle düzeldi. :D

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\taskmgr.exe

Yeni konular

Geri
Yukarı