[Tavsiye] 300-2000 TL PSU önerisi

500-700 TL arası önerebileceğim PSU'lar:

Bu güç kaynağı, 12V kanalından 585W veriyor ve bu değer çok düşük. Bu değerin düşük olmasının üstüne bir de pahalı. Önermiyorum.

Bir de, CV450 o fiyatı pek hakediyor diyemeyiz. Biraz pahalı :)

Elinize sağlık!

Bu güç kaynağı, 12V kanalından 585W veriyor ve bu değer çok düşük. Bu değerin düşük olmasının üstüne bir de pahalı. Önermiyorum.

Bir de, CV450 o fiyatı pek hak ediyor diyemeyiz. Biraz pahalı :)

Elinize sağlık!

Tamamdır hocam, o PSU'yu listeden sildim.

Listeyi görünce yazayım dedim.

Seasonic Core GC serisin fan ömrü 3 yıl civarı, garanti karşılıyor ama garantisi 6 yıl.

Yani 6 yıl ve üzeri kullanacaksanız fan ömrü yetmeyecektir.

Bir incelemeden aldım bu bilgiyi.

vs 2018 modelini kaldırdım hocam, MWE 650W ve altındaki modellerin hepsini kaldırayım mı?

White modeli tamamen sorunlu denebilir ama MWE Bronze V2 serisinde 600W ve üzeri modeller sorunsuz. Usman aganın 1 aylık yanlışını düzelttim. :D 700W white modellerde dalgalanma çok yok diye biliyorum yani normal ama PWR_OK çok yanlış. Hold up time, 20 ms iken PWR_OK ise 60 ms civarı. :D Bronze V2'de bir sorun yok sadece 550W ve belkide altında %10 yükte 80 mv civarı bir dalgalanma var.

@f3turan @Samotne Ciasteczka @MisakiTaro @tirabzonun_kaymagi @PanzerTR @kandes2 @HABAR bir hata gördüyseniz söyleyin lütfen, sevinirim :D.

Not: Bazı PSU'ları bilmediğim için eklemedim.

300-410 TL arasında alabileceğiniz PSU'lar:

RGB isterseniz şunu alabilirsiniz ama bazı arkadaşlar çok sesli çalıştığını söylüyor: Aerocool Cylon 500w

500-700 TL arası önerebileceğim PSU'lar:

730 TL ile 1000 TL arasında:

1000 ile 2200 TL arasında:

Gereksiz pahalı olan bir PSU, 550W size yetiyorsa ve marka takıntınız varsa alabilirsiniz: ASUS ROG STRIX 550W Full modüler (Seasonic üretimi)

Fanları sesli çalışıyor, dikkat! :
Fanları sesli çalışıyor, dikkat! :

RGB: Thermaltake Toughpower 850W 80+ Gold.

bunu koyduğum için linç yiyeceğim yüksek ihtimalle, o yüzden açıklama yapıyorum, Power Boost'un sattığı bu PSU Power Boost'a ait değil, sama Forza modeli ve kaliteli.

kaynak: SAMA FTX-1200-1 Forza - Inter-Tech GmbH

Beyaz sistem toplayacaklar için: ROG 850W 80+ Gold white (Seasonic üretimi)

Corsair Enthusiast RM1000X CP-9020094-EU 1000 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İşi abartmak isteyen arkadaşlar için bonus:

@RPM Corsair RM 750 80+ Gold nasıldır? Listeye koymamışsınız

Geri
Yukarı