Giriş, Orta ve üst seviye sistemler için PSU tavsiyesi

Sanırım şu PSU'dan bahsediyorsunuz, fiyatı biraz fazla geldi bana:

Onun yerine şunları öneririm:

Attığım ürünlerin ikisi de tier A (en üst seviye).

Aslında Hydro G modeli de tier A gözüküyor, incelemem gerek.
Hangisi en az ses çıkartır?

Kendi lafıma dayanarak kalitesiz demedim, kaynaklarıyla beraber attım, fiyatını hak etmiyor, o bütçede GF1 alınması daha mantıklı.

Sizin de bunu savunmanız komik açıkçası, neyse, iyi günler :).
Attığınız incelemede bahsettiğiniz kapasitörler hakkında ne yazdığını alıntıladım o mesajda zaten. Ya okumadınız incelemeyi ya da gözden kaçırdınız o kısımları.

Tamam da orada ne yazdığına baktınız mi peki? Kapasitörleri kalitesiz mi demiş yoksa farklı marka mı? Verilen 10 yıl garantinin çok üzerinde dayanır mı demiş yoksa aman sakın kesin almayın mı?
Aslında kalitesiz demek doğru değil, haklısınız. Ancak bir kıyaslama unsuru olarak bakacak olursak zaten ana kapasitör Japon, diğer kapasitörler alt seviye. Bu fiyat aralığındaki diğer güç kaynaklarında durum bu şekilde olmadığından dolayı aynı fiyat aralığındaki güç kaynaklarında tercih sebebi de olabiliyor.
Yazdığınızı destekleyen diğer bir makale olarak da bunu atayım.

Aslında kalitesiz demek doğru değil, haklısınız. Ancak bir kıyaslama unsuru olarak bakacak olursak zaten ana kapasitör Japon, diğer kapasitörler alt seviye. Bu fiyat aralığındaki diğer güç kaynaklarında durum bu şekilde olmadığından dolayı aynı fiyat aralığındaki güç kaynaklarında tercih sebebi de olabiliyor.
Yazdığınızı destekleyen diğer bir makale olarak da bunu atayım.

Tam olarak bundan bahsediyorum ben de işte. İlk mesajdan öyle bir anlam çıkıyor ki bilmeyen biri çok yanlış anlayabilir bahsedileni. Neyse daha fazla tartışmayı planlamıyorum zaten kendisiyle, çünkü ya okuduğunu anlamıyor yada kendini tam ifade edemiyor. Diğer bir alternatif ise makaleyi okumamış bile hiç, ezbere yorum yazıyor.

High Power güç kaynağını hem orta hem orta üst seçeneği için koymuşsun. Gerçekten kaliteli mi? Bende alacaktım da, XPG pylon ve High Power performance Gold GD serisi arasında kaldım.

Tamam o zaman. CV 650 Akakçe üzerinde daha ucuz göründüğü için öyle yazmıştım. Bu durumda performance GD daha iyi bir tercih ama bu 12V kanalında CV650'nin daha fazla güç verdiği gerçeğini değiştirmez. Ben zamanında 500 TL'ye almıştım biraz da ondan savunuyorum PSU'yu.

GD'de LLC ve DC to DC var, CV650'de daha kötü olan Double Forward ve DC to DC.
Kapasitör kalitesi olarak pek fark yok.
Hold-up time olarak GD daha iyi.
Ripple olarak GD çok daha iyi.

CV650'nin 1 tane bile iyi yanı yok desem yalan olmaz. Tek avantajı 12V'dan 24W daha fazla vermesi.

Hangisi en az ses çıkartır?

5 Koruması var, üst seviye PSU için daha fazla olabilirmiş.

12V kanalından gücünün tamamını verebiliyor (750W), güzel.

Üst seviye kapasitörler kullanılmış, polimer kısmında teapo yazıyor orasını tam anlamadım.

Ani akım konusunda iyi sonuç almış.

Voltaj regülasyonu biraz fantastik, ne desem bilemedim.

Yük altında çok da sessiz sayılmaz.

Ortalama olarak da 37.72 dba ses çıkartmış, eh işte.

Verimlilik konusunda güzel.

Geçici yanıt testlerini geçmiş.

Fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum, onun yerine şunları öneririm:

XPG pylon ve High Power performance Gold GD serisi arasında kaldım.

XPG pylon hakkında bilgim yok, ama performance GD güzel bir PSU.
Ilk mesajdan öyle bir anlam çıkıyor ki bilmeyen biri çok yanlış anlayabilir.

Ezbere yorum kısmını geçtim, onu eskiden yapıyordum.

Kendimi tam ifade edemiyor olabilirim, evet.

İlk mesajımdan çok da kötü bir anlam çıkmıyor, "fiyatını hak etmiyor, ve o fiyata daha iyisi var" yazdım:

1609414382882.png

Üst seviye kapasitörler kullanılmış, polimer kısmında teapo yazıyor orasını tam anlamadım.
Dediğiniz gibi daha iyisi olabilirmiş.(Daha fazla koruma bence de gerekirdi.)
inc.jpg

Genellikler birinci sınıf kapasitör kullanılmış ama Teapo ile kaliteyi 2. sınıfa çekmişler. (Hoş olmamış.)
1.s.jpg

2.s.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı