Mesh kasalarda toz filtresinin önemi

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu detay, aslında çok önemli bir detay. Bazıları aman olmasa da olur ne olacak diyor ancak ön panelde toz filtresi gerçekten çok büyük iş görüyor.

Mesh kasaların hava akışı iyidir ancak çok tozlanırlar, bu sebeple toz filtresine ihtiyaç duyarlar. Eğer kasanızdan toz filtresi çıkmıyorsa mutlaka harici olarak toz filtresi alın.

Toz filtresi olmasaydı muhtemelen görsellerdeki toz bütün sistemin içine işleyecek ve sistemin sıcaklık değerlerini yükseltecekti. Bu sebeple mesh bir kasa kullanıyorsanız ve toz filtresi yoksa mutlaka ve mutlaka toz filtresi alın veya toz filtreli bir kasa alın.

• Resimdeki kasa kendi kullandığım Aerocool Aero One Frost kasaya aittir.

Toz filtresi takılıyken kasanın önden görünüşü;

IMG_20210110_143844.jpg

Üst panel toz filtresi;

IMG_20210110_144159.jpg

İşte ana sebep bu;

IMG_20210110_143929.jpg

Toz filtresini takınca hava akışını baya azaltıyor benim kasamda o yüzden ben takmadım :D
Aerocool'un bu kasasında bir toz filtre konumlandırma hatası olduğunu düşünüyorum, kasanın içindeyken sıcaklıklarım 9-10 derece fazlaydı, dışarıya taktım dereceler düştü.

Mesh kasam var ve toz filtrem yok. Sıcaklığı arttırmaz mı hem?
Toz filtresinin arasından hava geçebilir, aksine sıcaklık zamanla kasa tozlandıkça yükselebilir tozlanmasını çok daha yavaşlatacağı için daha uzun süre temizlik yapmadan kullanabilirsiniz kasayı. Bazı sünger tarzı toz filtreleri var onlar hava çekmesini engelleyebilir ancak konu sahibinin koyduğu resimlerdeki gibi ya da yukarıda attığım mesajdaki gibi toz filtreleri sıkıntı çıkarmaz.

Toz filtresinin arasından hava geçebilir, aksine sıcaklık zamanla kasa tozlandıkça yükselebilir tozlanmasını çok daha yavaşlatacağı için daha uzun süre temizlik yapmadan kullanabilirsiniz kasayı.
Yani 2 ay yerine 1 ayda bir temizlik yapmak bana pek koymaz gibi. Bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı