Tavuk Kümesine Tilki Girdi

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Pandemi sürecinde bahçeye kümes yaptım, ve civcivden biraz büyük tavuk vb. kanatlı hayvan aldım. Renk renk ve farklı cinslerde olan hayvanlarımı büyütene kadar büyük emek verdim ve bunların yemi, fiyatı ayrı konu. Bu sabah kalktım ve pencereden ne yapıyorlar diye bakınca ne göreyim, kümesin dışındaki tel kafes alanda birisi ölmüş. Bir koşu gittim, kümesin kapısını düşürmüş ve tavukları alıp götürmüş kalanı da boğmuş. Bu zararlı ve namussuz tilki tekrar gelir mi dersiniz. Domuz ve tilki avına karşı çıkan davarlar gelsin şimdi zararımı karşılasın göreyim. Şehrin göbeğinde nasıl tilki olur arkadaş, bu kadar şanssızlık olur mu? Oluyor işte. Anlık böyle bekliyorum, uyku düzenimi düzelttim ve erken uyumaya başladım sonuç bu. Bu gece nöbetteyim ve temsili ve gerçek anlık modum şudur. Sıksam polis gelip beni alacak ona yanıyorum, bu nasıl ülke bu nasıl düzen bilmiyorum.

IMG_20160124_215115.jpg

Gelir mi gelir. Tilki bu, fırsat buldumu affetmez.
Kümesin her yerini tuğla ile kapattım ve 1 termos kahve ile nöbetteyim. Şehir içi olduğu için silahlar kabzadan çıkamıyor o yüzden süngü ile mi artık baltayla mı kapışırım onu bilemiyorum. Ne işle uğraşıyorsun işin mi yok diye kendime soruyorum ama yapacak bir şey yok. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Pandemi sürecinde bahçeye kümes yaptım, ve civcivden biraz büyük tavuk vb. kanatlı hayvan aldım. Renk renk ve farklı cinslerde olan hayvanlarımı büyütene kadar büyük emek verdim ve bunların yemi, fiyatı ayrı konu. Bu sabah kalktım ve pencereden ne yapıyorlar diye bakınca ne göreyim, kümesin dışındaki tel kafes alanda birisi ölmüş. Bir koşu gittim, kümesin kapısını düşürmüş ve tavukları alıp götürmüş kalanı da boğmuş. Bu zararlı ve namussuz tilki tekrar gelir mi dersiniz. Domuz ve tilki avına karşı çıkan davarlar gelsin şimdi zararımı karşılasın göreyim. Şehrin göbeğinde nasıl tilki olur arkadaş, bu kadar şanssızlık olur mu? Oluyor işte. Anlık böyle bekliyorum, uyku düzenimi düzelttim ve erken uyumaya başladım sonuç bu. Bu gece nöbetteyim ve temsili ve gerçek anlık modum şudur. Sıksam polis gelip beni alacak ona yanıyorum, bu nasıl ülke bu nasıl düzen bilmiyorum.

Eki Görüntüle 590781
Bende yan komşumdan muzdaribim.... Güvercin besliyorum ama yan komşumun kedisi kafesin üzerinde yatıyor. Güvercinleri dışarıda çıkaramıyorum. Hayır yanımda oturan adamla aram iyi, bozulsun da istemem ama adamın kedisi kendi evinden çok benim evimde...

Siz en iyisi iki demir parçası alın. Yarım daire yapıp bükün. Sonra da kafese vidalayın. Asma kilit takın. Ben ancak böyle koruyabiliyorum.
Ben de küçükken balkonda civciv besliyordum sürekli. Kargalar fırsatını bulunca kapıp götürüyordu.

Durumunuzu gayet iyi anlıyorum. Tilki geldimi vurun kafasına :D
O nasıl bir zihniyet. Onun da canı var :(

Ulan bu kadar mı şerefsiz bu kadar mı ahlaksız bir hayvan nasıl olabilir. Sırtlan 1 buda 2 işte. Geliyor yiyor üstünede kümese dışkılıyor, yarısını götürüyor sonra kalanı bırakmıyor boğuyor gidiyor. Denk gelebilsem kafasına balyozla vurmasam adam değilim. :) Komşunun kümesine girmiş ve dadanmıştı ve bende şehirde tilki ne arar dedim ama sonuç ortada. Büyük konuşmamak gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pandemi sürecinde bahçeye kümes yaptım, ve civcivden biraz büyük tavuk vb. kanatlı hayvan aldım. Renk renk ve farklı cinslerde olan hayvanlarımı büyütene kadar büyük emek verdim ve bunlarınyemi, fiyatı ayrı konu. Bu sabah kalktım ve pencereden ne yapıyorlar diye bakınca ne göreyim, kümesin dışındaki tel kafes alanda birisi ölmüş. Bir koşu gittim, kümesin kapısını düşürmüş ve tavukları alıp götürmüş kalanı da boğmuş. Bu zararlı ve namussuz tilki tekrar gelir mi dersiniz? Domuz ve tilki avına karşı çıkan davarlar gelsin şimdi zararımı karşılasın göreyim. Şehrin göbeğinde nasıl tilki olur arkadaş, bu kadar şanssızlık olur mu? Oluyor işte. Anlık böyle bekliyorum, uyku düzenimi düzelttim ve erken uyumaya başladım sonuç bu. Bu gece nöbetteyim ve temsili ve gerçek anlık modum şudur. Sıksam polis gelip beni alacak ona yanıyorum, bu nasıl ülke bu nasıl düzen bilmiyorum.

Eki Görüntüle 590781

Tilki değildir o. Eğer görmediyseniz 100% sansardır benim de başıma gelmedi, korumayı başardım. Veeee şehrin ortasındaysanız kesinlikle sansardır. Yemin edebilirim.

Tekrar gelecektir kümesin dışını Full kapatın kapısını kilitleyin küçük delikler açın ama bu sansarı göremeyecekleri yerde olsun. Eski konularıma bakarsanız size faydası dokunacaktır. (Dün gece bahçemde ki garip olay)
Ben de küçükken balkonda civciv besliyordum sürekli. Kargalar fırsatını bulunca kapıp götürüyordu.

Durumunuzu gayet iyi anlıyorum. Tilki geldimi vurun kafasına :D
Hem üzüldüm hem güldüm hem de sinir oldum bravo :D

Yeni konular

Geri
Yukarı