Team CX1 480GB SSD sağlık analizi

Emre İpek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
5 kez aralıklarla test yaptım. Son testi(SSD5) ise 3 4 oyun silerek yaptım.

Önceki testlerin niçin yazma hızı düşük? Disk dolu olduğu için mi? Öyleyse bu normal mi?

Başka gözünüze çarpan bir durum olursa belirtirseniz sevinirim.
Bir de indirmem gereken bir Firmware, yazılım artık her neyse var mıdır?

Dosya Ekleri

• ssd1.png
    ssd1.png
    28,2 KB · Görüntüleme: 56
  • ssd2.png
    ssd2.png
    28,5 KB · Görüntüleme: 44
  • ssd3.png
    ssd3.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 39
  • ssd4.png
    ssd4.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 31
  • ssd5.png
    ssd5.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 50
  • ssdinfo.png
    ssdinfo.png
    83,6 KB · Görüntüleme: 42
  • hdtune.png
    hdtune.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 41
  • hdtune2.png
    hdtune2.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Diskin firma fabrikasyon olarak 530-470 okuma-yazma hızları olduğunu söylemiş. Sizin değerleriniz fena değil. Fakat bu modelde stabillik veya yazma konusunda sıkıntı yaşayanlar vardı. Kronik olarak görülen de bir SSD.

GX1'in kronik sorunları vardı. CX1'de de sorunlar var. Hocam Sosyal'de "CX1" diye aratırsanız sorunuz yanıtını alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ssd lerde evet önbellek dolduğunda performans düştüğü tüm sitelerde yazar. Muhtemelen ondandır. SSD dolmaya yakınsa önbellek şişiyor ve aynı hızda veriyi içeri yazamıyor diye okumuştum. %20 civarında boş kullanmak mantıklı olabilir. Bunu biraz da deneyerek diske göre keşfetmek lazım sanki.

SSD'lerde evet önbellek dolduğunda performans düştüğü tüm sitelerde yazar. Muhtemelen ondandır. SSD dolmaya yakınsa önbellek şişiyor ve aynı hızda veriyi içeri yazamıyor diye okumuştum. %20 civarında boş kullanmak mantıklı olabilir. Bunu biraz da deneyerek diske göre keşfetmek lazım sanki.

Anladım hocam. Birkaç arkadaş daha genel yorum yapsın sonra bu yorumu çözüldü olarak işaretleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı