Çözüldü Team T-Force Vulcan 3200MHz RAM ve Gigabyte B450M-H anakart uyumlu mudur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Syzng

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, aşağıdaki RAM'leri alacağım anakartım Gigabyte B450M-H modeli ile uyumlu mudur?

https://www.incehesap.com/team-t-force-vulcan-tuf-gaming-alliance-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-gaming-ram-fiyati-45301/

Daha önce Corsair Vengeance LED 3200MHz (2x8GB) RAM aldım ama frekansı 2133'ten yukarı çekince bilgisayar reset atıyordu ben de iade ettim.
Aynı sorunun bunda da olmasından korkuyorum bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartınızın Pinnacle Ridge için resmi bellek destek listesi:

Belirttiğiniz RAM listede değil. Team marka denenmiş RAM' ler bulunuyor fakat maksimum 3000 MHz hızında bellekler denenmiş. İşlemcinizin bellek kontrolcüsü 3200 MHz destekliyor fakat 1. ve 2. nesil Ryzen işlemciler bellek uyumluluğu konusunda daha sonraki nesil işlemciler kadar iyi değiller. Ayrıca anakartınız için 2 hafta önce yeni bir BIOS güncellemesi yayınlanmış ve "Bellek uyumluluğu iyileştirildi." denilmiş. Bu güncelleme ile çalıştıracaktır diye düşünüyorum.
Teknik olarak uyumlu. XMP ile 3200 MHz olarak kullanabilirsiniz.

Anakartınızın Pinnacle Ridge için resmi bellek destek listesi:

Belirttiğiniz RAM listede değil. Team marka denenmiş RAM' ler bulunuyor fakat maksimum 3000 MHz hızında bellekler denenmiş. İşlemcinizin bellek kontrolcüsü 3200 MHz destekliyor fakat 1. ve 2. nesil Ryzen işlemciler bellek uyumluluğu konusunda daha sonraki nesil işlemciler kadar iyi değiller. Ayrıca anakartınız için 2 hafta önce yeni bir BIOS güncellemesi yayınlanmış ve "Bellek uyumluluğu iyileştirildi." denilmiş. Bu güncelleme ile çalıştıracaktır diye düşünüyorum.

Çözüm
Arkadaşlar T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance (sarı) RAM'ler geldi Gigabyte B450M-H ve Gigabyte B450M-S2H anakartlarda denedim sorunsuz 3200MHz'de çalışıyor ilk taktığımda görüntü alamadım sonra BIOS'u son sürüme güncelleyince sorunsuz açıldı alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı