Technopat dergi çıkarsa nasıl olur?

Mert Mısırlı

Hectopat
Katılım
27 Mart 2014
Mesajlar
960
Beğeniler
199
Yer
Kocaeli, Turkey
Merhaba arkadaşlar. Technopat'ı malum takip ediyoruz. Birde bu incelemeleri, haberleri, ön inceleme vs her ay bir dergi içinde toplamak daha iyi olmazmıydı? Bu benden bir öneri.
@Ali Güngör
@Recep Baltaş
 
KS
Mert Mısırlı

Mert Mısırlı

Hectopat
Katılım
27 Mart 2014
Mesajlar
960
Beğeniler
199
Yer
Kocaeli, Turkey
Eklemeyi de bilsem :) Moderatör arkadaşlardan rica ediyorum eklerler ise sevinirim.
 

Kerem Yaşar

Kilopat
Katılım
27 Aralık 2012
Mesajlar
1.180
Beğeniler
298
Daha önce çok kez konuşuldu.
Cevap şu oldu:
Dergi, gazete sektörü batıyorken dergi çıkarmak ?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Kuara

Kilopat
Katılım
13 Nisan 2014
Mesajlar
1.307
Beğeniler
371
Zaten her şey dijital olmuşken zaten dergi işine girsinler ki ?
 
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Dergi işinde para harcayacaklar. Sitede reklam yayınlayıp para kazanmak daha kolay.
 

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Katılım
22 Haziran 2011
Mesajlar
30.060
Çözümler
11
Beğeniler
24.869
Yer
İstanbul Türkiye
Arkadaşlar biz zaten dergicilikten geliyoruz, Berker Güngör 1996'da Level'ın kurucusuydu. Ben 1999'da ilk yazımı yazdım. Recep de daha sonra yıllarca dergilerde yer aldı. Level, Chip, Herkes için Bilgisayar, PC Magazine, EGM vb bir ton dergide tecrübesi var ekibin. Şunu söylemem gerekiyor, yazılı, basılı yayıncılık da son derece kötü bir durumda. 2006'da Tek sayı kendi dergimiz PlayBox'ı da çıkartmıştık PlayStation ve Xbox360 ağırlıklı bir yayındı. Karda kışta matbaaya ozalite koştuğum günler ook da geride değil. Derginin dağıtımı ayrı dert, baskısı ayrı dert, grafiği ayrı dert. Üstelik mağazalarda raflarda durması için dergi satsın satmasın raf kirası vermeniz gerekiyor. Basım masrafları sayıya göre binlerce değil onbinlerce liraya varabiliyor.

E-Dergiler kesinlikle hiç reklam alamıyor; PDF dergiler de fanzin ve hobi yayınlarına uygun. Özetle iş açısından hiç fizibilitesi yok dergi işinin. Türkiye'de reklam alabilen ve para kazanabilen dergiler ancak çok eski markalar ve kadın dergilerinden ibaret. Bugün bir Technopat dergi yapabilir miyiz? Evet. Peki bu bizim açımızdan akıllıca bir hareket mi? Hayır.

Desteğiniz ve isteğiniz için çok teşekkürler, dergiye harcayacağımız zaman, emek ve yatırımı yazılarımıza, videolarımıza yaparak size daha çok, daha eğlenceli ve daha yararlı içerik hazırlamaya harcayacağız :)
 
Yukarı