Technopat en kötü kargo firmasını seçiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gereksiz bir anket olmuş o anki yoğunluk, şubedeki personel sayısı, gönderenin zamanlaması, bulunduğunuz ev adresi derken işler değişir. Kötü veyahut iyi yoktur. Kargo ile ilgili sizin iyi ya da kötü tecrübeniz vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğum bölgede en çok sorun çıkaran Aras Kargo oldu. Kargoları günlerdir evime getirmeyip benim zorla şubeye gitmeme neden olduğu oldu.
Bulunduğum bölgede en iyi çalışanlar ise Yurtiçi Kargo ve UPS Kargo oldu. Ürünüm kargoya verildikten 1 gün sonra elime ulaşıyordu.
Fakat bu bölgeye göre değişir. Benim oturduğum yerde Aras Kargo kötüyken başka yerde Yurtiçi Kargo kötü olabilir.
Bu tamamen tecrübe ile anlaşılıyor.

Birde şirketlerin kullanım oranları var aslında. Yani kaç kişi UPS ile kargo alıyor diğerlerine oranla? veya PTT de o kadar yaygın olmayabilir.

MNG Aras ve Yurtiçi ile uzun süredir sorun yaşamadım. Eskiden bazı sıkıntılarım olmuştu. Arkadaşım da en son Sürat sorun çıkartmıştı.
UPS yaygın değil demek istiyorsun. Şu ana kadar birçok alışveriş yaptım neredeyse yarısı UPS veya Aras kargo ile geldi. MNG ve PTT kargo hiç ama hiç kargo gelmedi. Etrafımda da geleni görmedim. UPS bide global firma hatırlatmak isterim.

Yurtiçi ile hiçbir sorun yaşamadım ama Sürat Kargo'dan ne zaman ürün gelse hep ayaklarına gidip aldım. Bölgeden bölgeye değişiyor.

UPS yaygın değil demek istiyorsun. Şu ana kadar birçok alışveriş yaptım neredeyse yarısı UPS veya Aras kargo ile geldi. MNG ve PTT kargo hiç ama hiç kargo gelmedi. Etrafımda da geleni görmedim. UPS bide global firma hatırlatmak isterim.

Yani UPS en az diğerleri kadar yaygın diyorsunuz? Belki alışveriş ettiğiniz yere göre de değişiyor olabilir.

Demek istediğim hangi kargodan daha çok kargo alıyorsak onda sorun çıkma ihtimali o oranda artabilir. Misal PTT ile çok nadir almışımdır ve genelde problem çıkmaz. UPS ile de pek fazla kargo aldığım söylenemez.

Genelde Yurtiçi, Aras, Sürat ve MNG ile oluyor. Belki benim alışveriş ettiğim yerlerle alakalıdır.

Sizin açınızdan da MNG ve PTT az geldiği için o az gelenlerde sorun yaşamadıysanız sizin açınızdan o kargo şirketleri sorunsuz olarak görünebilir.

Yani bazen çok satan üründe daha fazla problem çıkıyormuş gibi bir algı olabileceği gibi demek istiyorum.

UPS'in global olması Türkiye'de daha yaygın olduğu anlamına gelmiyor. Amazondan ürün bile alsanız yurtiçi getirebilir.

1 saatlik yola 2 günde standart teslimat yapan, önce teslimat bölgesinden geçip 2 saat uzaklıktaki depoya ürünü götürüp sonra oradan geri dönen PTT kargo'ya oyum.

Şıklardan "HEPSİ" ile "HEPSİ" arasında büyük rekabet buluunyor. Kimin seçileceği merak konusu oldu.
🤔
@Onur Altuğ Sever
Gelişmeleri pür dikkatle takip ediyor.

qwewqew.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı