Technopat Gigabyte B450M-S2H videosu

Makaleler
40
Daha fazla  
Selam,
Bu video hakkında diğer forumlarda bir yanlış bilgi olduğu söyleniyordu. @Recep Baltaş hocamla bu konuya açıklık getirdik. Dizinde bilginiz olsun.
Yanlış bilgi olduğu iddia edilen video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Recep Baltaş'ın olaya açıklık getirdiği sözleri:

Videonun hangi kısmında bu kartlarda UEFI desteği yok dedim? Kartların üçü de UEFI desteğine sahip. Bunu bilmeyenin zaten ahmak olması lazım. Sorun zaten UEFI kartlar ile de yaşanıyordu. Ama sıkıntı yok. Bu soruna hiç değinmeyen arkadaşlar, sorunu gözden gelen arkadaşlar dert etmesin. Legacy ROM kartlar ile de test ederiz biz. Onlar izler.

Ayrıca forumda daha önce açtığım konu var. Orada özellikle üyelerimiz UEFI destekli kart ile test istedi. Onlarca Gigabyte sistem toplayıp bu soruna değinmeyen arkadaşlar izlesin, biz sorunu gündeme getirmeye devam ederiz. Tek bir uyarı yapmışlar mı okurlarına?

Daha fazla açıklamayı Recep hocam yapacaktır iyi günler.

Recep abim kimseden yemiyor helal olsun :D

Selam,
Bu video hakkında diğer forumlarda bir yanlış bilgi olduğu söyleniyordu. @Recep Baltaş hocamla bu konuya açıklık getirdik. Dizinde bilginiz olsun.
Yanlış bilgi olduğu iddia edilen video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Recep Baltaş'ın olaya açıklık getirdiği sözleri:

Daha fazla açıklamayı Recep hocam yapacaktır iyi günler.

Tam olarak şöyle bir durum var bu sorun yıllardır mevcut.

Uyarı yapmayanların derdi belli zaten.

Aynı konu Vatan'da satılan sistemin içerisinde Kioxia Exercia SSD ve Performax PSU gözükmesine gelmiş şimdi de. Kırmızı forumda adamlar kinden sabit diskinde ekran görüntüsü saklıyor.

Haziran ayında konu açmıştım. Videoda da gösterdiğim gibi 2021 yılında Tweet attım. Testteki kartlar UEFI destekli. Bunun aksini de iddia etmedik. Buna rağmen nem kapan arkadaşlar olmuş. Aynı arkadaşlar şunu sorguladı mı: Technopat Gigabyte sistem toplayıp sorundan bahsederken bugüne kadar bu kadar Gigabyte sistem toplayan kişi neden bu hiç sorundan bahsetmedi?

Ayrıca hepsini geçtim, firma ile iletişimleri var. Yetkiliye hiç yazdılar mı?

Ben Kasım 2021’de Gigabyte yetkilisine yazdım. Aynı özeni konu üstünde bu kadar düşüyormuş gibi gözükmeye çalışan arkadaşlardan da beklerim 👍

Video altında bu tür yorumlar geldiği için Legacy VBIOS'a sahip kartlarla tekrar bir test yapacağız. Aslında benim asıl amacım o idi ama bu yorumu yapan arkadaş yüzünden hiç uğraşmadım:

Hocam, güncel ekran kartlarında zaten UEFI desteği yok mu? Hatta bazı eski nesil kartlarda bile var, ben mi bir şeyleri yanlış biliyorum yoksa doğru bilip de mi yanlış anladım?

Bunu şu yüzden soruyorum, bu sorunu yine B450M S2H ile UEFI destekli ekran kartı ile de yaşayan vardı.

Video altında bu tür yorumlar geldiği için Legacy VBIOS'a sahip kartlarla tekrar bir test yapacağız. Aslında benim asıl amacım o idi ama bu yorumu yapan arkadaş yüzünden hiç uğraşmadım:

İlklerin ve enlerin kanalı&forumu ❤️

Son düzenleme:

İyi bir sey mi yapmis oldum simdi kotu bir sey mi hocam? 😅 Gece kafasiyla anlamadim :D

Ne oldu? Aradan geçen bunca zamanda bu arkadaşlar soruna değinen tek video çekti mi? Technopat sadece bir tane Gigabyte anakartlı sistem videosu paylaştığı halde konuyla ilgili ikinci videosunu çekti. Ama merak etmeyin, çözüm videosunu da yine biz yayınlayacağız. Çünkü biz çözüm üretiyoruz.

Afiyet olsun:

Geri
Yukarı