Technopat GTX 970-6700K sistem açılmıyor

sefapsd

Kilopat
Daha fazla  
Technopat YouTube kanalındaki 6000 TL sistem toplamayı almıştım. Şu an bilgisayarın güç düğmesine bastığımda monitörler açılmıyor ekran gelmiyor bir önceki gün ise sistem dakikalar sonra açılmıştı. Anakart üzerindeki sayılarda 00 yazıyor. Sıvı soğutma tundra serisi TD02-E işlemciye bağlı. İşlemci üzerine gelen sıvı soğutmanın altından sarı su gibi bir şeyler gelmiş sanki. Sistemin açılmaması neden olabilir? Monitörler neden açılmaz? Yardımlarınızı bekliyorum ve sıvı soğutma tundra serisi TD02-E bulamıyorum. Bunun yerine uyumlu olabilecek ne alabilirim?

Dosya Ekleri

• 60EDCB6E-7B60-4CF4-BB72-B77EB2C9176E.jpeg
    60EDCB6E-7B60-4CF4-BB72-B77EB2C9176E.jpeg
    165,5 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir güç kablosu yerine tam oturmamış ya da hiç takılmamış olabilir. Tüm kabloların oturduğundan emin olun. Özellikle CPU güç kablosunu. Gerekirse kabloları çıkarıp takın. Ekran kartını da çıkartıp takın ve öyle deneyin. Yine de olmazsa sistem içerisinden daha detaylı görseller paylaşabilirsiniz. Bu görsele bakarak söyleyebileceğim tek şey bu.

1. Güç kablolarını kontrol et.
  2. CMOS sıfırla.
  3. Tek RAM ile açmayı dene.
  4. Mümkünse güç kaynağının 12v 5v kanallarından istenilen gerilimin olup olmadığını kontrol et.
  5. Komple bütün parçaları söküp tekrar bir uzay montaj olarak test et.

00 - D0 debug koduyla ilgili anakart kitapçığını inceleyebilirsin

Son düzenleme:
Bir güç kablosu yerine tam oturmamış ya da hiç takılmamış olabilir. Tüm kabloların oturduğundan emin olun. Özellikle CPU güç kablosunu. Gerekirse kabloları çıkarıp takın. Ekran kartını da çıkartıp takın ve öyle deneyin. Yine de olmazsa sistem içerisinden daha detaylı görseller paylaşabilirsiniz. Bu görsele bakarak söyleyebileceğim tek şey bu.
Tüm kabloları söküp tekrar bağladım. Güç kaynağında bir problem yok baktırdım. RAM ve ekran kartını kontrol ettim temizledim. Yine aynı şekilde devam ediyor.
İşlemcinin üzerine gelen sıvı soğutmanın kare şeklindeki demiri sararmış ve oraya paslı su gibi bişey olmuş bezle sildim. İncecik aralarından tekrar geldiğini gördüm. acaba sıvılarına mı bişey oldu biter mi o. Açılması için ne yapmam gerekiyor.
Görselde ok ile belirttiğim parçaya olmuş onda sarı su var. Sıvı soğutmanın üzerinde kar tanesi gibi şekil var ve orada ışık yanıyordu. Işık şuan yanmıyor.

Ek olarak sıvı soğutma çalışmıyorsa olabilir mi. Silverstone tundra td02-e serisi kullanıyorum. Cooler master mastercase var buna uygun sıvı soğutma neler var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 38EFA303-1874-4A2D-9DC2-8664D77AC35C.jpeg
    38EFA303-1874-4A2D-9DC2-8664D77AC35C.jpeg
    65,4 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı