Technopat hakkında bir soru...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ByKatre

Hectopat
Daha fazla  
Forumun videolarını izledim. @Recep Baltaş @Ali Güngör abilerim çok sıcakkanlı anlatımları var. Ama foruma yeni kaydoldum. "Bi konu açayım." dedim. Ban yedim. Sebeb: "Türkçe kurallarına uymayan mesaj!"
Bu kadarda olmaz abi cevapta yazamadım 1 gün. Bi uyarı olsa iyi olmaz mı? Yani forum çok güzel ama bu iş canımı sıktı. Şimdiden teşekkürler. (Not: Bu konuyu açarken çok dikkat ettim. :) )

Teşekkürler ByKatre, biliyorum başlarda yeni üyelerimiz çok zorlanabiliyor ancak burada uyarı bir günlük ban şeklinde işliyor. Neden? Sadece yazılı uyarı olduğunda yeni üyelerin büyük yüzdesi kurallara dikkat etmeden tekrar aynı hataları yapıyor, alışkanlıkları sürdürüyor. Site, sosyal ya da kanal üzerindeki bütün içeriği herkes okuyup izleyebiliyor; ancak iş konu açıp soru sormaya ya da yazılı iletişim kurarak ortamda herkes ile bilgi alışverişi yapmaya, sohbet etmeye gelince kurallar sıkı olmazsa hızlı bir şekilde ortam bozuluyor. Baştan bu tarz bir okuma kalitesine alıştırdık insanları, sonradan aman daha fazla trafik gelsin diye kuralları bozarsak ortam kalitesini ve üye deneyimini de olumsuz etkilemiş oluruz. Güzel mesajın için teşekkürler :)

Kuralları imzamda da görebilirsin.

O zaman abi sana bir sorum olacak nasıl sorarım? Android X86 ile ilgili. :)

Teşekkürler ByKatre, biliyorum başlarda yeni üyelerimiz çok zorlanabiliyor ancak burada uyarı bir günlük ban şeklinde işliyor. Neden? Sadece yazılı uyarı olduğunda yeni üyelerin büyük yüzdesi kurallara dikkat etmeden tekrar aynı hataları yapıyor, alışkanlıkları sürdürüyor. Site, sosyal ya da kanal üzerindeki bütün içeriği herkes okuyup izleyebiliyor; ancak iş konu açıp soru sormaya ya da yazılı iletişim kurarak ortamda herkes ile bilgi alışverişi yapmaya, sohbet etmeye gelince kurallar sıkı olmazsa hızlı bir şekilde ortam bozuluyor. Baştan bu tarz bir okuma kalitesine alıştırdık insanları, sonradan aman daha fazla trafik gelsin diye kuralları bozarsak ortam kalitesini ve üye deneyimini de olumsuz etkilemiş oluruz. Güzel mesajın için teşekkürler :)

Kuralları imzamda da görebilirsin.
Bir de yani ilk başta uyarı olsa saha sonra ikinci hatada ban olsa iyi olabilir aslında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı