Technopat ile neden dalga geçiyorlar?

• Konuyu başlatan Blax4
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 104
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1609763587541.png

Bunları takmaya gerek yok zira bulunduğu ortamın kurallarını okumamış, kendi dilini konuşamayan insanlar bunlar. Sorsak çok iyi bilir dil kurallarını çünkü hayatında Türkçeyi sadece yazılılarda düzgün kullanmışlardır. Gülün geçin bunlara :)

Moderatörlerin hiçbir suçu yok. Fırsat oldukça moderatörleri linçliyorlar zaten, bunları da takmaya gerek yok. O kadar durmuş burada daha açıp kuralları okumamışlar, kurallara göre ceza veren moderatörleri suçluyorlar sonra Technopat Forum çok kötü oluyor. Bırakın bu işleri.

Çoğu zaten teknik destekte buranın daha iyi olduğunu biliyor ve söylüyor, orası ekipman/donanım/sohbet muhabbet yeri, burası ise daha katı bir ortam. Bu kadar ötekileştirmeye gerek yok.

Moderatörler herhalde burada insanlara karşı yapılan hakaretlere bir cezada bulunacaktır. Ne yarım akıllı olmamız kaldı, ne boş olmamız kaldı, neden maymun olmamız kaldı.

Bu forumu kötü yapan Moderatörler değil, kendisini Technopat Sosyal kullanıyor diye elit gören kesim. Dalga konusu olmayı da hak ediyorsunuz.

Türkçe kurallarına uymanız sizi ayırmaz, özel bir forum yapmaz. Bu kadar konu gördüm, bende konu açtım, hiçbirinde bir gram samimiyet yok. Robota soru sorulmuş gibi davranıyorsunuz. Ben sayısal yönelimli birisiyim, dolayısıyla tercih edeceğim bölümlerin arasında sözele yatkın olan bölüm yok. Dil kurallarını bu forumdaki çoğu kişiden konuşurken daha yerli uygulayabiliceğimi iddia ediyorum.

Moderatörlerden nefret edilmesini haklı buluyorum. Bir hatadan dolayı (bütün metini SeLaM tarzı yazdıysa lafım yok) 1 gün susturma cezası vermek abartı değil, aptallık. Şuradaki moderatörlerin çoğu normal hayatında bir insan görünce konuşamayacak, dili çözülecek insanlar.

300'e yakın mesajım var, hepsinde karşımda bir insan olduğunu düşünerek yazdım. Bir kişi x markasının ürününü övdüğünde "Çöp." diye yazılıp geçilmesi kadar kabaca bir şey yok. Önce dil kurallarına değil, üyelerinizin insanlığına bakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Ben aynı uyarıyı 10 kez aldığımda 1 gün uzaklaştırma aldım sadece. Kim yazım kuralları yüzünden 1 gün uzaklaştırma alır ki? Özellikle foruma yeni üye olmuş birisinin 1 gün uzaklaştırma alması imkansız. O uzaklaştırma alan arkadaşın farklı bir sıkıntıları vardır. Yeni üye olmuş birisi en fazla 1 saat ceza alır. Buyur şu ekran görüntüsüne bakarsan anlarsın demek istediğimi ben bu uyarıdan 10 tane falan aldım:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (4)_LI.jpg
    137,9 KB · Görüntüleme: 58
Çağımızda Amerika başkanına bile neler yapıyorlar, neden? Çünkü yapabiliyorlar. Bunu nasıl yaparlar mantığını aşın. Yöneticiler de aşsın. Aşılmadığı zaman ekmeklerine yağ sürersiniz, şu an başlıkta olduğu gibi. Kaldı ki birçok kural tartışmaya her zaman açıktır.

Bana göre ifade özgürlüğü ve karşıt görüşlerin tartışılması dili daha çok geliştirecek unsurdur. Kanunla, kuralla biraz zor o işler. Örneğin kişiyi hedef almamış argo söz forumda ban sebebidir. Ancak ben buna katılmıyorum.​

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı