Technopat izlenmeleri neden düştü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Bir aralar efsane 1500 TL ve 2500 TL'lik 2 tane sistem toplama videosu vardı. Belki şimdi milyon izlenmiştir. Ama sonradan sonraya Technopat kanalının izlenmeleri hissedilir bir şekilde düşüşe geçti.

Bence 1. olarak döviz kurundan dolayı kaliteli sistem toplamak pahalıya mal olduğu için insanlar Technopat'ta çekilen videoları izlememeye başladı.

2. olarak ise rakip kanallar. Hepsi aynı bilgisayarı dolar kuru değiştikçe farklı sistemmiş gibi video çekip Youtube'da içerik olarak öne çıktılar. Tabii ki de Youtube TR'de izleyici kitlesi de malum olunca böyle saçma kanallar öne çıktı.

3.'nün Technopat'ın hatası olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda herkesin alabileceği, deneyebileceği ürünlerden çok fiyatı pahalı veya gündelik yaşamda pek lazım olmayan eşyaları videolarını çektikleri için ve belli bir kitleye sahip olurken ki içeriklerinden saptığı (pc toplama videoları, oyun testleri, bilgi-sohbet videolarıyla tanıdık, sevdik kanalı kimse inkar etmesin) için düştüğünü düşünüyorum.

Peki ya sizler ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklı olduğunuz kısımlar var, kendinizce haklı olduğunuz kısımlar da var. Youtube politikasını durmadan güncellemekte. Eskiden bildirimleri açık hale getirmesen de videolar önerilerde çıkmakta idi fakat artık çıkmıyor.

Diğer teknoloji kanalları ile bir yarış içerisine hiçbir zaman girmedik. Kendimize göre bir çizgimiz var. Hep aynı içerikler belirli bir yerden sonra bıkkınlık getirir, farklı içerikler sunmak güzeldir.
Kafa ayarı tarzında programları ben de özledim fakat yıllar geçtikçe eskisi kadar boş zamanı olmuyor insanın. İş, eş, çocuk, eğitim, geçinim... Kafa ayarı yapılırken dahi ön hazırlık yapılması gerekmekte. Fakat bu olmayacağı anlamına gelmiyor, daha önceden de belirtildiği üzere bu tür sohbetler olacak.

Bu tür konularda uygun olmayan mesajlar olacağından ve kimseye ceza vermek istemediğimizden kilitlemekteyim. İyi düşüncelerin için teşekkürler.

İnanın ben de Berker Güngör'ün incelemeleri ve yorumlarını özledim. Video olarak olmasa da makale olarak yazılarını görüyoruz ama halen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı