Technopat kuralları neden bu kadar sert?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
Forum kuralları diğer forumlara göre çok katı bundan birisi şikayet ettiğinde moderatörler ya "Beyninin bilmem ne kadarını kullanırsan tabii ki kuralları anlamazsın" ya da "Forumu kullanmazsın olur biter" tarzı cevaplar verip konuyu kilitliyorlar hiçbir moderatör tartışma içine girmiyor nedir bu egonuz? Neden bu kadar eleştiriye kapalısınız? Yazım kurallarına bu kadar önem vermenizi anlayabiliyorum ama daha dün yanlış yazılmış bir mesaja cevap verdiğim için ban yedim, bura da benim ne suçum var ki? Konuyu yanlış bir bölümde açtığımızda bile ban yiyoruz. Bence bu tarz kurallar sadece insanları forumdan soğutur, diğer forumlarda insanlarla hem bilgi paylaşımı yapıp hem de sohbet ediyorum Technopat Sosyale ise sadece zor durumda kaldığımda veya bilgi istediğimde giriyorum. Büyük ihtimalle moderatörlerden birisi yine "O zaman başka forumlara git", "Forumu kullanma" tarzı bir cevap verir ve konuyu kilitler, ban bile yerim hatta. Son olarak da acaba kurallarda esneme olacak mı?

1594659372193.png

Önceden kurallar daha katıydı. Yıllar içinde genişletildi. İlk geldiğim zamanlardan bahsediyorum.

Ben de çok fazla ceza yemiştim ilk geldiğim zamanlarda. Alışırsınız. Arkadaşlarımla konuşurken bile imla kuralına dikkat ediyorum artık.

daha dün yanlış yazılmış bir mesaja cevap verdiğim için ban yedim,
Yanlışı çoğaltmakta kabul edilmeyen bir yanlıştır. Etiket kullanmak bedava.
Son olarak da acaba kurallarda esneme olacak mı?
Oldu zaten. 1 günlük cezaların çoğu 1 saate indi. Küçük hatalara da kolay kolay ceza vermemeye çalışıyor modlar.

Forumdaki insanlara hakaret ediyorsunuz, yazım yanlışı yaptığınız için susturuluyorsunuz, kurallar çok sert diyorsunuz. Cezalar böyle olduğu sürece sizin gibi insanlar foruma doluşup çöplüğe dönüştüremeyeceği için cezalar gayet ideal :).

Dosya Ekleri

• Screenshot_12.jpg
    Screenshot_12.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 178
Yapılan hatayı düzeltmeleri onların hatası olduğunu mu gösterir? Onlar sadece moderatör ve görevlerini yapıyorlar, evet bazı yerlerde yanlış düzeltmeler ve uyarılar verebiliyorlar. Ancak kurallar bunun için var, eğer kurallar olmasaydı SDN ve DA gibi saçma sapan yazılar görürdük. Adamlar başlığa ne ile ilgili sorun yaşadığını yazmayıp ''Bilgisayarım bozuldu'' gibi başlıklar atıyor. Sistemini vb. belirtmiyor, hatta kendi sorununu bile tam betimleyemiyor. O yüzden kurallar iyi ki var, tabii biraz daha geliştirilir ise güzel olur. Kendi dilini biliyorsun sonuçta, kurallara da uyman gerekiyor.
Ek olarak o gördüğüm geçmiş yazılarınızdan sonra az bile ban yemişsiniz, keşke daha uzun süre ban yeseydiniz.

Forum kuralları diğer forumlara göre çok katı bundan birisi şikayet ettiğinde moderatörler ya "beyninin bilmem ne kadarını kullanırsan tabii ki kuralları anlamazsın" ya da "forumu kullanmazsın olur biter" tarzı cevaplar verip konuyu kilitliyorlar hiçbir moderatör tartışma içine girmiyor nedir bu egonuz? Neden bu kadar eleştiriye kapalısınız? Yazım kurallarına bu kadar önem vermenizi anlayabiliyorum ama daha dün yanlış yazılmış bir mesaja cevap verdiğim için ban yedim, burada benim ne suçum var ki? Konuyu yanlış bir bölümde açtığımızda bile ban yiyoruz. Bence bu tarz kurallar sadece insanları forumdan soğutur, diğer forumlarda insanlarla hem bilgi paylaşımı yapıp hem de sohbet ediyorum Technopat Sosyal'e ise sadece zor durumda kaldığımda veya bilgi istediğimde giriyorum. Büyük ihtimalle moderatörlerden birisi yine "o zaman başka forumlara git", "forumu kullanma" tarzı bir cevap verir ve konuyu kilitler, ban bile yerim hatta. Son olarak da acaba kurallarda esneme olacak mı?

Senin gibiler türemesin diye.

Kuralların sert olması bence doğru. Özellikle Türkçe konusunda çok önemli. Yalnız son zamanlarda moderatörlerin de hata yaptığı konulara denk geliyorum. Bu konuda benim de kızdığım bir düzeltme yapılmıştı. Bunları görmek üzücü. Doğru yazılan bir kelimeyi yanlış düzeltip bir de ceza vermişlerdi. Yazım yanlışı yapan moderatör arkadaşlara da rastladım bir iki kere. Sanırım bu konuda son zamanlarda sıkıntı var biraz.

Benim açımdan kurallar daha da sıkı olabilir sorun yok. Yazım yanlışlarında aldığım uyarılar dil bilgisi konusunda bana yardımcı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı